Koledar dogodkov / Events Calendar

 December 2019 


           

1. ned

Prifarski muzikanti (1800)

Potujoča muzika (1800)

Koncert samospevov: Andreja Zakonjšek Krt in Nejc Lavrenčič-PRESTAVLJENO! (1930)

2. pon

Boris Šinigoj na Tednu nizozemske kulture (1900)

Sezona GML: Prisluhnimo v operi (1930)

Big Band RTV Slovenija in Matija Dedić, klavir (2000)

Excite! (2100)

3. tor

Sašo Zver (1800)

Ljoba Jenče-glas, gong, Zoran Škrinjar-klavir, Lenart Krečič-saksofon, Jasna Hribernik-video: O lepa moja Vida (1900)

Komorni cikel ND MB: Trio con brio iz Københavna (1930)

100 let KUD-a (2000)

Marco Mendoza / Bad Notion (2000)

Izštekanih 10: MRFY / Matter / Haiku Garden / Emkej / Recycleman - RAZPRODANO!!! (2000)

Zoran Predin (2000)

Excite! (2100)

Sozvočja sveta: Same babe (2100)

Miloš Simić: Izpoved filharmonika (2100)

Prekmurska gibanica (2200)

4. sre

Srebrni abonma CD: Trio con Brio København (1930)

Ana Soklič z zasedbo (2000)

Cult of Luna / A.A. Williams / Brutus (2000)

Kokosy (2030)

Julijan Erič & friends (2100)

Jazz - Ladislav Rebek in New Hopes trio (2100)

Jimmy Barka Experience (2200)

5. čet

Eluveitie / Lacuna Coil / Infected Rain

Nova Schola Labacensis DELITIÆ MVSICÆ (1900)

Čarobna piščal (1900)

Abonma Kromatika: SO RTVS, dor. Mihail Agafita (1930)

Kočevje u Lublan' (2000)

Jazz Ravne: FiloSofia (2000)

VOID: Zgodba enega človeka (2000)

Goran Bojčevski & Aleksandra Ilijevski (2045)

Sunshine Reverberation (2100)

Goblini / Rutinska kontrola (2100)

Mi2 (2100)

Spotless Minds (2100)

6. pet

Igralom (1800)

Adi Smolar (1900)

PAGLEJ! cikel filmov o glasbi: IMPROCON – Srčišče glasbe (1900)

Hoffmannove pripovedke (1900)

Powerback / Hish N' Band (2000)

ARSonica 2019: Lovro Pogorelić & Aleksandar Milošev (2000)

Samuel Blues & Miha Erič (2000)

Siddharta (2000)

Etienne s prijatelji & 3 Big band Orchestra (2030)

Igralom (2030)

Brina (2030)

Die Hamsters (2100)

Demolition Group (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: WCKD Nation (2100)

Orlek (2200)

Zeleno sonce 125: Soul Bader / Udo Brenner (2300)

7. sob

Infected (1100)

Kekec (balet) s Kataleno v živo (1700)

Leaves’ Eyes / Sirenia / Forever Still / Lost in Grey / Asphodelia (1800)

Carmen (1900)

Tinkara Kovač in orkester flavt glasbene šole Zagorje (1900)

Mi2 (2000)

Andrej Šifrer (2000)

Dežurni krivci / Locus Pocus (2000)

Bend-it! / Rich & Mean (2030)

Siddharta / Prelude / Joker Out (2030)

Del Tuha (2100)

Alternativna godba: Darla Smoking / SsmKOSK (2100)

Gabi in Matija Dedić (2100)

Unforgiven 4: Metallica tribute (2100)

Koala Voice & MRFY (2100)

Lumberjack / Zgrešeni primeri (2130)

8. ned

Hoffmannove pripovedke (1700)

9. pon

Vlado Kreslin: Kreslinovanje (1930)

Krajnčan Brothers: Invention #1 (2000)

Zimsko popotovanje / Kralji ulice​ (2000)

Acamar trio (2100)

10. tor

Feri Lainšček / Lojze Krajnčan: Na dvorišču (1800)

Trobilni kvintet Contrast (1930)

Mladi virtuozi: Dragan Sredojević-violina, Simfonični orkester Fakultete za glasbo v Beogradu (1930)

Vlado Kreslin: Kreslinovanje (1930)

Sezona GML: Zvoki mladih (1930)

Zimsko popotovanje / Kralji ulice​ (2000)

Cankarjevi torki / The Stone: Nicole Mitchell & Cory Smythe (2000)

Šesti metek (2100)

11. sre

Koncert ob 35. obletnici Komornega zbora AVE (1930)

Sezona GML: Mladi mladim (1930)

Mladi mladim – Pevski večer (1930)

Carpe artem: Clara, draga Clara (1930)

Peter Savizon & Primož Grašič Trio (2000)

Glorious! (2000)

Zlati abonma: Komorni orkester Franza Liszta (2000)

Jazz - Adam Klemm banda (2100)

Kiwi Flash (2100)

Damir Avdić (2100)

KGBL Jazz srede (2100)

12. čet

SundayNoise Rezidentess December 2019 (1000)

Oranžni abonma SF: Orkester SF, dir. Hartmut Haenchen (1930)

GWAR / Voivod / Childrain (2000)

The Guns N' Roses Experience (2000)

Excite! (2100)

Rapetek Extra: Diamond D, Sadat X, Large Pro, AG (2100)

13. pet

SundayNoise Rezidentess December 2019

Netopir (1930)

Oranžni abonma SF: Orkester SF, dir. Hartmut Haenchen (1930)

Muzikal Nune v akciji (1930)

Simpatico (2000)

Jaz v ND MB: Ohad Talmor Newsreel (2030)

Siddharta (2100)

The Star Time Playboys (2100)

If Floyd - Tribute to Pink Floyd (2100)

The Jammocrats (2100)

Hamo & Tribute 2 Love (2100)

Šmucig Švanc (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Swingatan (2100)

My Baby / Karpov not Kasparov (2100)

Dub Club: Mad Professor (2200)

Drill / Emkej / Mrigo (2200)

Piero Mazzocchetti (2230)

Stiropor X Fauna: Silent Servant (2300)

14. sob

Otroški abonma: Zvezdica Zaspanka (1000)

Novomeški sakralni abonma: Zbor Slovenske filharmonije (1900)

Netopir (1930)

Jadraj z menoj (2000)

Kićo Slabinac (2000)

Andrej Guček & band (2000)

Siddharta - RAZPRODANO!!! (2000)

Musicology Barcaffe Sessions: The New Power Generation (2000)

Noreia (2030)

Spiral Mind /.čunfa (2100)

Emkej & Muzičari (2100)

Balkan Open - zakladi Albanije (2100)

Metal Klavnica LIV.: Franz Jösef I. / Blizzard / Extreme Smoke 57 (2100)

Magnifico (2100)

Tribute to Faith No More: No More Faith (2100)

Armaroth / Decage / Moshead (2100)

NIET (2100)

HushHush (2200)

Lačni Franz (2200)

Akordika (2330)

15. ned

Ansambel Saša Avsenika (1700)

Božični koncert: Big band RTV Slovenija & Ana Bezjak (1900)

Archspire / Beneath the Massacre / Vulvodynia / Inferi (1900)

Akordika (1930)

Vokalni abonma SF: Zbor SF, dir. Béni Csillag (1930)

Siddharta (2000)

16. pon

Hoffmannove pripovedke (1900)

Numenorean / Gaerea (2000)

Year of the Rookie - Dobrodelni koncert (2100)

17. tor

Prodana nevesta (1900)

Kristalni abonma: Klavirski recital | Jasminka Stančul (1930)

Tradicionalni novoletni koncert v kavarni Slamič (2000)

Glasbe sveta: Alireza Ghorbani (2030)

Patricija Skof kvartet (2100)

18. sre

Hoffmannove pripovedke (1900)

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor (1930)

Tradicionalni novoletni koncert v kavarni Slamič (2000)

Malamor (2000)

Jazz - Mr. J. V. Trio feat. Vid Šketa (2100)

Julijan Erič & friends (2100)

19. čet

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor (1930)

Ansambel Saša Avsenika (1930)

Pantaloons (2100)

Kadilnica of Death: Morost / Sarcom / Brutart (2100)

Vasko Atanasovski Trio (2100)

Kralj Čačka (2130)

20. pet

Nabucco (1900)

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra SNG Maribor (1930)

Božični koncert zbora Opere SNG Maribor (1930)

Parni Valjak (2000)

Wakili (2000)

Harlem Gospel Choir (2000)

Gala večer z Janom Plestenjakom (2000)

Samuel Blues / Rich&Mean (2100)

Vudlenderji (2100)

Demolition Group (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Eargonauts (2100)

Ray Charles Experience: Big Band NOVA in Uroš Perić (2230)

Wave Riders!: Torulsson allnighter (2300)

21. sob

Ciklus družinskih koncertov SF: Naše božično drevo (1100)

Carmen (1900)

Ansambel Saša Avsenika (1930)

Božič v Ljubljani 2019: Simfonični orkester Cantabile, dir. Marjan Grdadolnik (1930)

Severina (2000)

Šank Rock / Tabu / SanDiEgo / Lumberjack (2000)

Infected (2030)

Eastern Border Ensemble (2100)

Damir Avdić (2100)

25. Jubilejna Orto obletnica: Pankrti (2100)

Caprisov božični koncert: Siddharta / Big Foot Mama (2100)

Gibonni (2100)

Versus: Shekuza/ / Dvidevat (2300)

22. ned

Prifarski muzikanti (1700)

Carmen (1700)

Tradicionalni božični koncert Simfonični orkester in Big Band RTV Slovenija, dir. Patrik Greblo (1800)

Rade Šerbedžija & Zapadni Kolodvor (1900)

Muzikal Cvetje v jeseni (1930)

1NA1: Gušti & Tomi M. - RAZPRODANO!!! (2000)

23. pon

Pepelka (1800)

Maja Keuc – Amaya & Vokalna skupina Soul Out (1800)

Božično-novoletni koncert simfoničnega orkestra SNG Maribor (1930)

Orlek (2100)

24. tor

16. tradicionalni božični koncert pred Magistratom: Maja Keuc – Amaya & Vokalna skupina Soul Out (1700)

Black Christmas Fest: Noctiferia / Hellsword / Grob (2100)

25. sre

Ljoba Jenče: Božično-novoletni koncert (1900)

Siddharta / Bohem / Mary Rose / Skalp (2000)

Magnifico (2000)

Elemental (2100)

RNB Reunion: X-MAS (2300)

26. čet

Pepelka (1800)

Ansambel Saša Avsenika (1900)

Celjski godalni orkester, solist Matej Zupan-flavta, dir. Nenad Firšt (1930)

Siddharta akustično (2000)

Rudi Bučar (2000)

27. pet

Prifarski muzikanti

Ansambel Saša Avsenika (1930)

Anja Bukovec z gosti: Tinkara Kovač (2000)

Marko Hatlak & FUNtango s posebnim gostom Iztokom Mlakarjem (2000)

Dovč & Gombač (2000)

Glorious! (2000)

Kadilnica of Death: Space Unicorn On Fire (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Balkan Boys (2100)

Daniel Vezoja (2100)

DJ Zeds presents Sladica 20 LIVE (2200)

28. sob

Rok Ferengja & Rok'nBand (1900)

Neda Ukraden (2000)

Siddharta (2000)

Soundgarden, Nirvana tribute (2100)

29. ned

Opera Ambrož in Katarina - RAZPRODANO!!! (1900)

Koala Voice / Matter (1900)

Prifarski muzikanti (2000)

30. pon

Čarobnost praznične Solčave (1800)

Sundrops / Arche (1900)

Poskočni muzikanti (2000)

31. tor

La Traviata (1700)

Silvestrovanje: Nina Pušlar in skupina Big Ben (2100)

Silvestrovanje z Avseniki (2100)