Koledar dogodkov / Events Calendar

 November 2018 


     

1. čet

Horna / Blaze of Perdition / Iskald (1900)

Limun Up: The Guru Guru / Harvo Jay - ODPOVEDANO!!! (2000)

The Dreams (2100)

2. pet

Borghesia (2000)

Seul Océan (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

Ottone Pesante (2030)

Vigilance / Valuk / Deep Down Bellow (2100)

Buena Banda (2100)

Društvo mrtvih pesnikov (2100)

Prismojeni profesorji bluesa (2100)

Pink Panker / Hish N' Band (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Igor Lumpert feat. Matija Dedić: "Blues & Ballads" (2100)

Klubski maraton RŠ - FINALE: Baltazar / China Traffic / Maskardh / Balans / Apory Museum / Samuel Blues (2100)

Ana Pupedan (2100)

Underpodngrabn / Beerfits / Kurve (2100)

Cikel Blue Planet: Futurski (2130)

Piece of Maiden - Iron Maiden Tribute Band (2200)

Hippietalizm: Desimir / Korki / 6th Psychiatrist (2200)

Rapetek Extra: Sa-Roc & Dynasty (2300)

Just a Dance (2300)

Retropolis vol. 3 (2330)

3. sob

Pevski zbor PoJetovio z Zvezdano Novaković (1600)

Muzikal Cvetje v jeseni (1900)

Slavne Neznane: Katarina Juvančič (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

The Homesick (2100)

Nero Kane (IT) (2100)

Gala Dance Orchestra (2100)

The Štrudls (2100)

Štrom Bluzz Band (2100)

Kolomonov žegen: Ana Pupedan / All Strings Detached (2100)

Iron Maiden Real Tribute (2100)

Psihomodo Pop (2100)

Knower (2100)

Demolition Group (2100)

Generator (2100)

Living Under Drones / Ottone Pesante / Mutism / Nesit (2130)

Urban Pulz (2130)

Stenjacha / Michelangelo (2300)

K4 Temnica (2300)

Gala Dance Orchestra (2300)

4. ned

Veliki Gala Koncert Godalkanje: Plešeš kolo? (1800)

The Homesick (2000)

Ford Tom / Pier Holliston (2100)

Fistula / Grime / Fierce (2100)

5. pon

Imago Sloveniae: Škofic, Rampih, Matošić trio: Tribute to Bill Evans (1700)

Jazz Ponedeljek: Smrdel & Škofic trio (1900)

Bajaga & Instruktori (2000)

Re_Humanizacija V. (2000)

Klemen Slakonja in Big Band RTV Slovenija (2000)

Kostanjev sekstet (2100)

Tom Holliston / Ford Pier (2100)

Impronedeljek: jam sešn (2130)

6. tor

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Vesperae Musicae: Tolkalna piramida (1900)

Festival Slowind: Slowind s prijatelji (2000)

Tom Holliston / Ford Pier (2000)

Harmonia Concertans: Moteti iz arhiva koprske stolnice (2000)

Tereza Kesovija (2000)

The Stone Series: Secret Chiefs 3 (2030)

Jazz v Narodnem domu: Alexander Bălănescu-violina, Zlatko Kaučič-bobni, tolkala, Javier Girotto-saksofoni, pihala (2030)

Sozvočja sveta: Fekete (2100)

Kadenca - Mood Lab 5tet (2100)

Festival Slowind: Guillaume Dufay skozi prizmo našega časa (2230)

7. sre

Okrogla miza (1800)

Fekete Seretlek (1900)

Bojan Sedmak (1900)

Chilli Space 14 Release (1900)

Andy Green & Gašper Šinkovec duo: irske in škotske melodije (2000)

Igor Matković (2000)

Damir Kukuruzović Django Group (2000)

Festival Slowind: Jack Quartet & Klemen Leben (2000)

Andy Green & Gašper Šinkovec (2000)

Defonija: Marc Ribot s sovjetskim nemim filmom Aelita (2100)

Jazz - Mozetič band (2100)

Dobre vibracije (2200)

8. čet

Pesem besede... (1900)

Ješča vešča (1900)

Amabile: Rezidenčni ansambel DPG in Žiga Brank, violina (1930)

Modri abonma SF: Orkester SF, dir. Dmitrij Liss (1930)

Komorni cikel ND Maribor: Marcos Fink-basbariton, Nejc Lavrenčič-klavir (1930)

Žiga Murko (2000)

Drajnarjuva vampa (2000)

Beyond Creation / Gorod / Entheos / Brought by Pain (2000)

Cosmo Daivat (2000)

Ditka & Feri Lainšček (2000)

Excite! (2100)

Lelahell / Eyestral (2100)

9. pet

Policijski orkester (1830)

Oktet Zven (1900)

Ansambel Saša Avsenika (1900)

Orgelski kino: Improvizacije k nememu filmu Fantom iz opere (1930)

Modri abonma SF: Orkester SF, dir. Dmitrij Liss (1930)

Lim Nylon (2000)

Zvoki Armenije (2000)

Drill / La Bagra / Masayah / Luknje / Vazz / DJ Mrigo (2000)

Todd Clouser, Tavo Nandayapa & Žiga Golob (2000)

Metal Erection X (2000)

Studio 8: Igor Leonardi in Gašper Selko (2000)

Fekete Seretlek (2030)

Zoran Predin & Danilo Ženko / Duo Adijo / z gosti (2100)

Celovečerec: Nati Katchi (2100)

Smoke Mardejano (2100)

Voodoo Bros (2100)

Festival Etnika: Širom / Vruja / BorZ (2100)

Ghet / Mirko / Sajkoslav (2100)

Noxire (2100)

The Gamblers (2100)

Skyeye / Hangar 35 / Sketne (2100)

Tinkara Kovač (2100)

Ansambel Brloga (2100)

Guns 2 Roses / Surreal Panther (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Nas3 (2100)

Mookie (2100)

Pikapolonica (2100)

Ruinas / MatraK AttaKK / Ascidie (2100)

ANIИA (2200)

Daniel Vezoja (2200)

Annarch / Pobalnika (2300)

Monobeat (2300)

Zeleno sonce 118: Jesenski ogenj (2300)

Ichisan / Stascha / Mornik / Moare / Trulson (2300)

DJane Tigresse (2330)

10. sob

Okrogli muzikantje (1300)

BELIN, baročna opera v treh dejanjih (1900)

Orkester Ave (1930)

Prekleti kadilci (1930)

Jani Kovačič & Ana Pupedan / Bojan, Sedmak / Kante Kantfesta (2000)

Koala Voice (2000)

Moj galebe, koncert Oliverjevih pesmi (2000)

Mihály Borbély Quartet (2000)

Somali Yacht Club / Stoned Jesus (2000)

Distoržn: Dethrone The Corrupted / MBurns / Morbid Creation (2000)

Hamo & Tribute 2 Love (2000)

Blues Mobile Band (2100)

Jazz koncert v MKC Hiša mladih Ajdovščina (2100)

Žen (2100)

Festival Etnika: Ofak & Mori duo / Djembabe / Noreia (2100)

Prulers / Virus (2100)

Limbrunire (2100)

Ottone Pesante (2100)

Frenkie / Ivč / Eko (2100)

Lea Sirk (2100)

Repetitor (2100)

GeMÜSE / Maniacs (2130)

Iena / Satanic Youth (2130)

Difrakcija (2200)

Haiku Garden (2200)

Divlje jagode (2200)

Old Kitchen w/ Eric Sneo, Paul Langley & Du'Art (2200)

Versus: Roli / Shekuza (2300)

666 Trillity 666 (2300)

11. ned

Vokalna skupina Aurora - ob 100. obletnici 1. svetovne vojne: G.B.Pergolesi: Stabat mater (1115)

Hišni ansamble Avsenik (1200)

Večer glasbe Lojzeta Slaka 2018/2019 (1500)

Koncert miru (1700)

Čuza Fest: Mojca Prejac / Leonart (1700)

Brit Floyd (2000)

Čuki (2000)

12. pon

Imago Sloveniae: Rok Zalokar feat. Alja Petric (1700)

Jazz Ponedeljek: Ecliptic (1900)

Dobimo se na Magistratu (1930)

Yan Baray (2000)

Glasbeni abonma KD NG: Zagrebški kvartet saksofonov, Bojan Gorišek, Milko Lazar (2015)

Glas iz davnine: Marcos Fink-basbariton, Nejc Lavrenčič-klavir (2030)

Dub Lab: Haris Pilton (2100)

Lunine mene - The Van Allen Belt (2100)

Zeal & Ardor (2100)

Defonija: CP Unit / Ana Kravanja & Tijana Stanković (2100)

13. tor

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Abonma Klasika: Gorišek - Lazar & Zagrebški kvartet saksofonov (1930)

Festival Slowind: Klangforum Wien (2000)

Neforma 67 (2000)

Jure Lesar (2000)

Nuša Derenda (2000)

Nuška Drašček: Re-Belle (2000)

Cankarjevi torki: Teo Collori in Momento (2030)

Jazz club Gajo: Peter Ugrin kvartet (2100)

Miss Massive Snowflake (2100)

Aborted / Cryptopsy / Benighted / Cytotoxin (2100)

Sozvočja sveta: Acoustic Dialogue (2100)

14. sre

Festival Kiblix 2018 (1500)

Cikel Carpe Artem: Theresa Plut-sopran, Matej Haas-violina, Miladin Batalović-violina, Eva K. Petkovšek-viola, Nikolaj Sajko-violončelo (1930)

Slovenska popevka (1930)

Mladi mladim (1930)

Dan D v placu (2000)

Ema Kobal, čelo (2000)

Plesni mjuzikl: Za crknt! (2000)

Bassless (2000)

Nevermind (2000)

Dvocikel: Bowrain in Rok Zalokar (2000)

Nermin Puškar & Igor Leonardi: Balkan impressions (2000)

Koordinate zvoka 25 (2100)

Jazz - Mirko Cisilino & Nikola Matošić quartet (2100)

15. čet

Festival Kiblix 2018 (1000)

Mladinski cikel ND Maribor: Kamor ptice ne letijo (1500)

Pogovor z Damirjem Avdićem (1900)

Rade Šerbedžija & Zapadni kolodvor (1930)

Kromatika 3: Simfonični orkester RTV Slovenija, dir. Fabrice Bollon (1930)

Festival Slowind: Klangforum Wien & Slowind (2000)

Kabum (2000)

Dan D v placu (2000)

Jazz Ravne: Matyas Gayer Trio feat. Gabor Bolla (2000)

SiTi za dobro musko: Neisha (2000)

Matej Kužel kvartet (2030)

Nasty Monroe / Liburoa (2100)

JazzClubMezzoforte: duoResnik/Petrušič (2100)

Excite! Lusterdam (2100)

Tomi Purich trio (2100)

Moshead / Amber Lillies (2100)

Festival Marš klub: Moonlight Sky / Madame Brumowski (2130)

16. pet

Festival Kiblix 2018 (1000)

Each One Teach One (1500)

Container Doxa (1900)

Beraška opera (1900)

Celovečerni igrani nemi film 'V Kraljestvu zlatoroga' z živo glasbeno spremljavo (2000)

Glasbeno-filmski projekt potujočega kina Bridka Bebiča: Od kovača do knapa (2000)

Official Winter Days of Metal warm up 18.2 (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

Duo Braseiro (2030)

Nikki Louder / China Traffic (2100)

Celovečerec: Thon Kland (2100)

Backstage / Frog as Big as Mountain (2100)

Veseli Begunjčani (2100)

PleteRI (2100)

Kvintet Piazzolleky (2100)

Lingua Nada (2100)

Vlado Kreslin (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: Femi Temowo (2100)

MoveMental (2100)

King Foo (2100)

Mito & YNGFirefly (OYGN) / Splinta (2130)

Gušti: Še zorijo jagode (2200)

Bodywork: Ignition (2200)

Akrom / Neurofunk vs Jump Up (2200)

DJane sKabina (2200)

Drury Nevil (2200)

RSN / Jaša Bužinel / Blažen DJ (2300)

Volk (2300)

SUBØ: Bojler w/ Manara (2300)

rx:tx in Rapetek predstavljata: RAS_G & the A.S.P, MED & OH NO (2300)

K4DNB w. Critical Sound (2300)

Pure Oldies Goldies (2300)

17. sob

Tadej Toš & The band

Amart 2018 (1900)

Perpetuum Jazzile (1900)

Bird-Land (1930)

Grad gori! (2000)

Laurylin z gosti (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

Noches de Tablao: CoraViento (2030)

Marko Hatlak Band (2030)

Slavko Ivančić (2100)

Moonhedz / Zajtrk (2100)

Etno Pulz - skriti zakladi Albanije (2100)

Skyeye / Metalsteel (2100)

Cikel Harmonikada: Etnoploč (2100)

Gelato Sisters (2100)

Tina Project – Tina Turner Tribute (2100)

Karpov not Kasparov / Helahirn (2100)

Čudežna polja (2100)

Brundal Assault Vol. 3: Lintver / Black Reaper (2100)

Modern Talking (2100)

Pakt / Nailed In / Tomato Punx / Beerfits (2100)

Odpisani / Senf / HakAttak (2100)

No More Faith (2130)

Blackoutt / TSO (2130)

Lombardo (2130)

SVIN / Baltazar (2130)

Trula koalicija (2135)

Queenie - Queen tribute band (2200)

Tina Project – Tina Turner Tribute (2300)

SOLVD w. Bronski (2300)

Fatboy Slim (2300)

Rave Voyeur: tolstoyed (2300)

18. ned

Za Saškin Nasmeh - In Memoriam Saška Božič (1700)

Simfonic voices: Komorni zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana in Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem (1700)

Gal Furlan (1800)

Muzikal Briljantina (1800)

Vokalni abonma SF: Zbor in orkester SF, dir. James Wood (1930)

SundayNoise: SVIN (2000)

19. pon

Imago Sloveniae: Just Friends Trio (1700)

Jazz Ponedeljek: BorZ (1900)

Prisluhnimo v Operi (1930)

Nova frekvenca z Igorjem Bezgetom (1930)

Večer samospevov Glasbene matice: Mojca Vedernjak-mezzosopran, Nejc Lavrenčič-klavir (1930)

Impronedeljek: jam sešn (2000)

Glasbe sveta: Saz’iso (2000)

Dub Lab: Rio (2100)

Trivia unplugged (2100)

Ropotarnica XX: Ayankoko (2100)

20. tor

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Zvoki mladosti: Anže Vrabec/Jani Šepetavec/Matjaž Skaza (1800)

Ansambel Saša Avsenika z gosti: Ne sveti zvezda v noč svetleje (1915)

Festival Slowind: Dogodki, lesketanja, sledi, sence... (2000)

Anna Calvi (2000)

Jazz club Gajo: Kužel & Škofic kvartet (2100)

Kadenca - Unknown elements (2100)

Sozvočja sveta: Yanu (2100)

21. sre

Zvoki mladih (1930)

Sakralni abonma: Mešani pevski zbor Ignacij Hladnik Tržič, dir. Tomaž Meglič (1930)

Festival Grounded (2000)

Neža Zupanc, flavta (2000)

Janez Dovč: Tesla (2000)

Baldur - Obljubljena dežela (2000)

Ditka & Band (2000)

DMP (2000)

Kataman: Lynch / Rib / Sergio Lounge (2030)

Jazz - KGBL produkcija (2100)

22. čet

Oranžni abonma SF: Orkester SF, dir. Jader Bignamini (1930)

Pevska skupina Kvali, um. vodja Petra Trobec (1930)

Muzikal Briljantina (1930)

Marjetka Poposki (2000)

Tsar B / Zagami Jericho (2000)

Imperij (2000)

Bryan Adams: The Ultimate Tour (2000)

377. premiera: Za zmeraj! (2000)

Katalena: Človek ni zver (2015)

Ecliptic (2100)

Festival Grounded (2100)

Sozvočja sveta: Rajko Muršič & Ryuzo Fukuharo (2100)

Excite! (2100)

Blackoutt / Reverend Haze (2100)

Goblini / Bütli (2130)

23. pet

Jazz Club Ljubljanski grad: E. J. Strickland Quintet

Oranžni abonma SF: Orkester SF, dir. Jader Bignamini (1930)

Mi2 (2000)

Studio 8: rouge-ah : bare (2000)

Teo Collori in Momento Cigano (2000)

BigBand@SiTi: Ana Bezjak Sings Monk (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

Pearl Jam Project (2100)

Novembar (2100)

Celovečerec: DVMIR (2100)

Travellin' Blues (2100)

Cikel Harmonikada: Drom Pale Luma & Ionel Fedescu (2100)

Orlek (2100)

Edi Nulz (2100)

Magnetic Shift: Splash Heads (2100)

Reach / Laid To Rest (2100)

Nik P. (2100)

Katalena (2100)

Demolition Group (2130)

Lea Sirk (2200)

Mari Ferrari (2200)

GMD: #Flavours002 (2200)

Handy Jandy w/ Spejs (2300)

Festival Grounded (2300)

Wave Riders (2300)

Just Us w. Francesco Del Garda (2300)

24. sob

Pustolovski muzikal Madagaskar (1800)

Koncert v spomin Marini Horak (1930)

Opera Deseti brat (1930)

Svarunova noč XVIII: (2000)

Vasko Atanasovski: Melem (2000)

Zlatko Kaučič Trijo (2000)

Brencl banda (2000)

Siddharta / MRFY / Seven Days In May (2000)

Anja Strajnar in Akordika (2030)

J.R. August (2100)

NeSeBat (2100)

Ivo Tull Trio (2100)

San Di Ego (2100)

The Crunchy Candies (2100)

Rotten Cold / Dickless Tracy (2100)

Alma / (OD)Zven trenutka – Alja Petric feat. DrummingCellist (SLO) (2100)

Pearl Jam Project (2130)

Trap to the Future (2200)

New Game Over (2200)

Jinho Jinza / LokusPokus (2200)

Psihomodo Pop (2200)

The Crunchy Candies (2300)

SNIF: Anklklan X 50 Franks X WNDE (2300)

K4 Techno Oldies Goldies (2300)

25. ned

Cikel SiBRASS: Failaci, Kosem, Bogolin, Leben (1100)

Prifarski muzikanti s prijatelji (1500)

Festivalnice Pionirskega doma (1700)

Večer glasbe Lojzeta Slaka 2018/2019 (1700)

Ansambl Jelen (1800)

Drama Akustika Vasko Atanasovski, Melem (1900)

Prifarski muzikanti s prijatelji (1930)

SundayNoise: Toby Driver / Del Judas (2000)

26. pon

Prifarski muzikanti s prijatelji (1930)

BartolomeyBittmann (2030)

Bartolomey Bittmann (2030)

Zenica Faria (2100)

Iztok Mlakar (2100)

27. tor

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Slovenski komorni orkester z Dunaja (1930)

Yanu (1930)

Slovenski komorni orkester z Dunaja (1930)

Koncertni atelje DSS: TriO (1930)

Srebrni abonma CD: Midori-violina, Özgür Aydin-klavir (1930)

Ob klavirju (1930)

Koncert samospevov GM: Petra Vrh Vrezec in Tadej Horvat (1930)

Divanhana (2000)

Canshaker Pi / 21. vek (2100)

Jazz club Gajo: GAG jazz trio (2100)

Sozvočja sveta: Jarc Gregorin (2100)

28. sre

Partizanski pevski zbor (1900)

Partizanski pevski zbor (1900)

Kristalni abonma: Ansambel Celloart z Milošem Mlejnikom (1930)

Jošt Lampret (2000)

Alvin Queen & Primož Grašič trio (2000)

Divanhana (2000)

Elvis Jackson (2100)

Rock Partyzani (2130)

29. čet

Orkestrski cikel ND Maribor: Slovenski komorni orkester z Dunaja, dir. Jera Petriček Hrastnik (1930)

Orlek in Matjaž Javšnik: Frpruh (1930)

Alvin Queen & Primož Grašič trio (2000)

Divanhana (2000)

Nosil bom rdečo zvezdo (2000)

Jazz Ravne: Klemen Kotar & Dušni pastirji (2000)

Bajaga & Instruktori (2000)

James Leg (2015)

Domorodni četrtki: Blue Town’s Radio (2100)

Last Rizla / Drobovina (2100)

Concrete Worms (2100)

30. pet

Jazz Club Ljubljanski grad: Big Band KK

Bort Ross z gosti (1930)

Dangerous Meeting 2018: V okovih / Pirhalter (2000)

Tulio Furlanič & Itacustica (2000)

Celovečerec: Junker (2100)

Losse Cannon & the Ordinary Maniacs (2100)

Valvera / Minotauro (2100)

Link Der Wasser (2100)

Brain Damage (2100)

Alenka Godec (2100)

Marko Luis (2100)

Letu štuke (2130)

Žuta osa (2200)

Elektroliza: Electro City Ljubljana (2300)

Umešana jajca (2300)