Koledar dogodkov / Events Calendar

 September 2020 


 

1. tor

Selektor Dinarid & Antoine Roquentin (1900)

Sympraxis Project (2000)

Mala terasa sredi Ljubljane: Severa Gjurin (2000)

25. Cankarjada: ŠKM banda (2000)

Kvatropirci & Maja Berce (2000)

Ivačič & Blackmore Duo (2100)

Sozvočja sveta: Vito Marenče Flamenco Duo (2100)

2. sre

ČIN x Ambientalno (1800)

BalKan Duo (2000)

FKK - Festival Kulture Kostanjevica (2000)

25. Cankarjada: Ignor (2000)

Festival Zmaj'ma mlade (2000)

Tartini Festival: Erich Höbarth - violina, Erich Oskar Hütter - violončelo, Janna Polyzoides - klavir (2000)

Poletje v Šiški: An Eagle in Your Mind (2000)

Mala terasa sredi Ljubljane: Sanja Repše, violončelo & Aleksandra Pavlovič, klavir (2000)

Year of the Rookie (2030)

Ana Dežman (2030)

Honey Badger Jam take 4 (2100)

3. čet

Tretji kanu (1700)

Aco Bišćević & Irena Grafenauer & Mate Bekavac (1900)

Hamo & Tribute 2 Love (1900)

BalKan Duo in gostja (2000)

25. Cankarjada: Damir Avdić (2000)

Brda Contemporary Music Festival (2000)

Tartini Festival: Godalni kvartet Aron (2000)

Mónika Lakatos In Mihály Rostás Mazsi (2000)

Poletna noč (2030)

1NA1: Saša Vipotnik & Aleksandra Ilijevski (2030)

Andrej Šifrer (2100)

Čedahuči / Fed Horses (2100)

FKK - Festival Kulture Kostanjevica (2200)

4. pet

Luka Sešek in Proper (1900)

Sumo žur (1900)

Poseben gušt (1900)

Festival Ljubezni 2020 (2000)

Brda Contemporary Music Festival (2000)

Elvis Jackson (2000)

Za crknt, klovnovski kabaret (2000)

Tartini Festival: Duo Tartini (2000)

Mohammad Reza Mortazavi (2000)

Duo Aritmija (2030)

Festival Zmaj'ma mlade (2030)

Getonka (2100)

Vlado Kreslin & Iztok Cergol (2100)

Krizni Orto Fest 2020: T.M.S Crew (2100)

25. Cankarjada: Žen / Shadow Universe (2130)

FKK - Festival Kulture Kostanjevica (2200)

5. sob

Brda Contemporary Music Festival (1700)

Everything Goes (1800)

Elvis Jackson (2000)

Festival Ljubezni 2020 (2000)

Uroš Perič & The Bluenote Quartet (2000)

Tartini Festival: Ansambel Cenacolo Musicale & Paolo Perrone, violina (2000)

Festival Zmaj'ma mlade (2030)

De Liri (2100)

Pop Design (2100)

25. Cankarjada: Miki Solus / Klemen Klemen (2130)

Josephine (2130)

FKK - Festival Kulture Kostanjevica (2200)

6. ned

Pihalni orkester KUD Pošta Maribor (1030)

Sajeta: Mohammad Reza Mortazavi / Uršula Ramoveš & Fantje z Jazbecove grape (1700)

Festival Zmaj'ma mlade (2030)

7. pon

Tartini Festival: Vita Benko - flavta, Matej Haas - violina, Sebastian Bertoncelj - violončelo (1900)

Jure Pukl & Howard Curtis (2000)

Sound Explicit 2020 (2000)

Jazz Ponedeljek: Tadej Kampl Quartet (2000)

Miha Peterlič in Popotnik (2000)

Jani Šepetavec Kvartet (2030)

8. tor

27. Obletnica AKC Metelkove mesta

KROM: back2sql (1900)

Orkester Slovenske filharmonije & Zbor Slovenske filharmonije, dir. Stephen Layton (1930)

Popevke in Pravljice (2000)

Lean Kozlar Luigi & band (2000)

Jesenske serenade: Kvartet violončel (2000)

Duo Pliš (2000)

Luka Prinčič: Rizosfera (2000)

Sound Explicit 2020 (2000)

Cankarjevi torki: Same babe in Jani Kovačič (2000)

Indigo fetsival (2000)

Festival Ljubljana (2030)

Sozvočja sveta: Trio Broken Hearts (2100)

9. sre

27. Obletnica AKC Metelkove mesta

Julie and The Shakers (2000)

Duo Marsell in Miriam (2000)

Jesenske serenade: Ansambel kljunastih flavt Le Phénix (2000)

Mala terasa sredi Ljubljane: Anja Golob in Drago Ivanuša (2000)

Poletje v Šiški: Tetameta (2000)

Tartini Festival: Duo Tartini (2000)

Julijan Erič Blues Band (2100)

10. čet

27. Obletnica AKC Metelkove mesta

Mezzoforte glasbena delavnica (1700)

ČIN x Ambientalno (1800)

Hamo in Peter Dekleva (1830)

Bad Notion (1900)

Pantaloons (1900)

Kvatropirci (1900)

Jure Pukl & Howard Curtis (2000)

Jesenske serenade: Kvartet violončel (2000)

Anbot (2000)

Čao Portorož (2000)

Noreia (2000)

Jesenske serenade: Kvartet violončel (2000)

Indigo fetsival (2030)

Jazzz klub Mezzoforte: 60min Pascal Jarchow & the Bass (2100)

Rudi Bučar & Banda (2100)

11. pet

Vlado Kreslin

27. Obletnica AKC Metelkove mesta

Swans: Kje se konča telo? (1900)

Rapetek 158: Zlatko (1900)

Druga godba: Uršula Ramoveš in Fantje z Jazbecove grape / San Salvador (1930)

Severa in Gal Gjurin (2000)

Laibach (2000)

Isola music festival: Renato Chicco & RTV Big band (2000)

Joker Out (2000)

Siddharta (2000)

Tartini Festival: Henning Kraggerud (violina), Petter Richter (kitara) (2000)

Vratolom OA 20 (2000)

Millizza - Sting & The Police Cover Band (2030)

Plečnik & A-cappella: Slovenski oktet (2030)

Dvocikel x Pianopolis: Rok Zalokar x Gašper Torkar (2100)

Samantha Maya (2100)

Pero Lovšin & Španski borci (2100)

Svoboda je glagol: Peter Andrej in Bojan Sedmak (2100)

GRIZL (2100)

Krizni Orto Fest 2020: Avtomobili (2100)

Unforgiven 4 - Tribute to Metallica (2100)

DivjeJezero feat. VesnaZornik (2100)

Fabrika w/Brtinzz Dom3n Jona Katarza Krift (2300)

12. sob

Vlado Kreslin pa Iztok Cergol

27. Obletnica AKC Metelkove mesta

Moste Open

Milk Voices (1800)

Katalena (2000)

Mef & NOB z gosti (2000)

Prizma (2000)

Tomi Meglič & Gušti (2000)

Druga godba: Hostnik pa Krečič (2000)

Bowrain & KALU (2000)

Pomladna noč: Tabu / Koala Voice (2000)

Fantje z vseh vetrov z gosti (2000)

Vratolom OA 20 (2000)

Denise Dantas Duo (2100)

Krizni Orto Fest 2020: Fat Butlers / Lusterdam (2100)

Laibach (2100)

13. ned

Irena Yebuah Tiran in Eva Hren (1800)

Klapa Semikantá (2000)

Kvatropirci (2000)

14. pon

Jazz Ponedeljek: Smrdel & Škofic trio (2000)

Jesenske serenade: Libertrio (2000)

15. tor

Ambra / Blackoutt (1900)

Marjetka Popovski (1930)

Niko Novak (2000)

Štras (2000)

Jesenske serenade: Kvartet violončel (2000)

Jesenske serenade: Ansambel kljunastih flavt Le Phénix (2000)

Mala terasa sredi Ljubljane: Jure Lesar (2000)

Sonica: Širom, Svetlana Maraš, Wave (2100)

16. sre

The Vampyres (1900)

Limun Up: Žen / Mart / Long Dumb Voices (1900)

Duo Aritmija (1930)

Ratko Divjak & Erik Marenče (2000)

Jesenske serenade: Ansambel kljunastih flavt Le Phénix (2000)

Mala terasa sredi Ljubljane: Kvartet saksofonov Roya (2000)

Poletje v Šiški: Infected (2000)

Jesenske serenade: Kvartet violončel (2000)

17. čet

25. Jazz Cerkno

Festival Glasbeni dvorec (1700)

Mezzoforte glasbena delavnica (1700)

Roli & Joondroid (1800)

Koncertno-pogovorni cikel Dueti: Nika Solce in Klemen Krajc (1800)

Ajda Stina Turek & Vid Jamnik Duo (1800)

Fuzztival: Chicos de Nazca / Ingrit Schűller (1900)

Leon Firšt & Rok Zalokar (1930)

Jesenske serenade: Libertrio (2000)

Julijan Erič & Friends (2000)

Elvis Šahbaz (2000)

Klemen Slakonja & Small Band (2030)

Plečnik & A-cappella: Bee Geesus & Nuška Drašček (2030)

Jazzz klub Mezzoforte: sVOBODNImEDmEDIJSKIjAMsEssION (2100)

Krizni Orto Fest 2020: Slon in Sadež (2100)

18. pet

25. Jazz Cerkno

Urban Fest - 10 let Urban Roofa!

Šiška Open (1500)

Hellsword / Iamdisease / Grob / March of War (1800)

Lunapark Kuga (1800)

Dinamitke (1900)

Dance Mamblita (1930)

Žena & Janči (2000)

Stari Pes (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Wakili (2000)

Trio Sepki (2000)

Jesenske serenade: Libertrio (2000)

Noreia - RAZPRODANO!!! (2000)

Basolovka (2000)

Ansambel Modrijani (2000)

Zvočno uglaševanje telesa (2015)

Barbara Šinigoj kvintet (2030)

Črnčec & Kopač & Peršl Hammond Trio (2100)

Marina Martensson (2100)

Saša Vipotnik / Lovekovski (2100)

Krizni Orto Fest 2020: Alo!Stari / Zgrešeni primeri (2100)

Psihomodo Pop / Social Problem (2100)

Damir Avdić (2130)

19. sob

25. Jazz Cerkno

Urban Fest - 10 let Urban Roofa!

Just A Dance (1700)

Tsujigiri b2b Levanael (1800)

Izola mjuzik fest (1800)

Big Band Radlje (1800)

VAZZ (1900)

Elektroliza (1900)

Trio Lipa (1930)

Kočevska Orkestra (2000)

Žuta Osa (2000)

Taste Of Plague (2000)

Vidra NI riba #5: Uršula Ramoveš in Fantje z Jazbecove grape (2000)

Ljubav reče greva (2000)

Boštjan Velkavrh & BV Band (2000)

Magdalenca: Desmond Doyle & The Volunteers (2000)

Koncert leta Novega tednika in Radia Celje (2000)

David Bowie Tribute (2025)

Flirrt / Bohem (2100)

DI(V)JAŠKI Rap Night: Drill (2100)

Elevation (2200)

20. ned

Urban Fest - 10 let Urban Roofa!

Ansambel Modrijani (1600)

Maček Muri in Muca Maca (1800)

Jure Tori in Aleš Šteger: Pričevanje (1800)

Bakan Rock Band (1930)

21. pon

Grigorij Sokolov, klavir (1930)

The Doors Alive (2200)

22. tor

Vida Vojić (Vida Voyage)

Sonica: Jenna Sutela / Simina Oprescu (1200)

Dr.Mühlethaler: Raziskovalno-umetniški zvočni sprehod iskanja pajkovih mrež (1800)

Štrom atmospheric (1900)

Festival Maribor: O, moj Bach (1930)

Marina Martenson duo (1930)

Severa Gjurin (2000)

Domen Don Holc (2000)

Boštjan Perovšek: Zvočna prepletanja (2000)

Jesenske serenade: Libertrio (2000)

23. sre

Buddhist Bubblegum / Morvern (1900)

Kompanija (1930)

Bogunov (1930)

Defonija: Unity M (2000)

Jesenske serenade: Libertrio (2000)

Sonica: Vigroux & Schmitt (2100)

24. čet

Sonica: Kleemar / BRGS / Clara de Asís (1200)

ČIN x Ambientalno (1700)

Same babe in Ervin Fritz (1800)

AKA Neomi (2000)

Anja Golob in Drago Ivanuša (2000)

Ventilator #3: Trip-tih (2000)

Level 21 x Sogodbe: nemanja + čunfa & Gaj Bostič (2000)

Jesenske serenade: Ansambel kljunastih flavt Le Phénix (2000)

10. sezona cikla Harmonia Concertans: Stara glasba po Sloveniji - Slovenska Bistrica (2000)

Cikel Blue Planet: Unity M (2030)

Plečnik & A-cappella: Jazzva (2030)

Krizni Orto Fest 2020: Jacuzzy Krall / Monstrumental / Baghdad Battery Orchestra (2100)

25. pet

Vlado Kreslin

Festival Liveurope Online (1700)

Friday Night Smokeout (1800)

12. MetalWitch: Metalsteel / TomCat / Hangar 55 (1800)

Ad hoc: v živo – Jovanović, Gombač, Pečar, Fo, Koršič (1900)

Jure Pukl (1900)

Tabu (1900)

Ennio Morricone in Pihalni orkester Izola (1930)

Prihaja pomlad in Prifarski Muzikanti z Vejico rožmarina (1930)

Sonica: Clara de Asís / Irena Tomažin / Maja Osojnik (2000)

Nina Pušlar (2000)

Free the Mouse (2000)

Duo Aritmija (2000)

Rapetek 159: Supagrozny (2000)

Umek / Marko Nastić / Metodi Hristov (2000)

Jesenske serenade: Ansambel kljunastih flavt Le Phénix (2000)

Plateau (2000)

Festival Maribor: Orkester mobilnih telefonov (2100)

Jazz Club Ljubljanski grad: AKA Neomi (2100)

Krizni Orto Fest 2020: Hamo & Tribute 2 Love (2100)

Slavko Ivančić (2200)

The Void (2300)

Movin'N'Groovin W/ Dennis Cruz (2300)

26. sob

Festival Maribor: Matineja za družine (1100)

Duo Aritmija (1500)

Rajko Muršič & Ryuzo Fukuhara (1800)

Etceteral (1900)

Jesenske serenade - Koncert v spomin prof. Tomažu Lorenzu (1930)

Žiga Rustja & Band (1930)

Festival Maribor: Pesmi brez besed z groovom (1930)

Brest feat. Vesna Zornik (2000)

Harlem Underground (2000)

Ansambel Modrijani (2000)

Miha Debevec in Dejan Kušer: Spopad harmonik (2000)

King Foo (2000)

DŠB Fest 2020: Mi2 / Vlado Kreslin / Joker Out (2030)

Rudi Bučar (2100)

ŠKM Banda / Gruden (2100)

Sonica: kӣr / ROTOR / Lisa Stenberg (2200)

Paolo Barbato (2200)

27. ned

Tereza Kesovija - PRESTAVLJENO!!! (2000)

28. pon

Ropotarnica: Goran Krmac

Koncertno-pogovorni cikel Nova frekvenca: Albert Kerekeš (1930)

Sluhodvod: ljubi me brzo (2000)

Tijan Grašič Kvartet (2030)

29. tor

Jani Šepetavec (2000)

30. sre

[Studio 8.1]: Brina Kren - Kako živijo ljudje (1900)

Teo Collori in Momento Cigano (1930)