Koledar dogodkov / Events Calendar

 Maj 2019 


   

1. sre

W.A.Mozart: Requiem (1930)

2. čet

3. pet

Apparat (2000)

Body says no / Cryptic commands (2100)

Push! / Hot Sunday Blood (2100)

Wave Riders!: Torulsson (2300)

Panika vol.3 w/ YNGFirefly & Cookie (2300)

4. sob

Punk s trdim jedrom: CC / Britof / Fried brain (2030)

R.A.F.A.L.: Anus / Cimex / Đornata / Human Host Body / Dickless Tracy (2100)

Pop Design / Flirrt (2100)

Break The Silence 16 (2100)

Ostrigina metalurgija: Cold Snap / Inmate / Decage (2100)

Las Cuerdas (2100)

Ballbreakers (AC/DC Tribute Band) (2130)

Dubzilla / Kraški solisti (2200)

Street Beats - Dark Series D'N'B (2200)

SNIF: FVBIO (2300)

5. ned

Massimo (1930)

Level 50: Kal Marks / Body Says No (2100)

6. pon

Majske igre 2019: Krankšvester / Brkovi / Ogenj / ViaEntropia (1900)

Zakaj sem partizan: Nataše Loborec Perovšek z gosti (1900)

Rings Of Saturn / Nekrogoblikon / Mental Cruelty / Left to the Wolwes / Harbinger (1900)

Jazz Ponedeljek: Ratko Divjak & Friends (2000)

Impronedeljek: jam sešn (2100)

RITVAL X: Famyne / Mist (2100)

Študentski Jam Session (2130)

7. tor

Zapojmo pesmi o svobodi (1900)

Glasba z vrtov sv. Frančiška: Bodeča neža (2000)

Sozvočja sveta: Aleš Hadalin & Petra Trobec (2100)

8. sre

Welicoruss / Siberian Heathn Horde (1900)

Ratko Divjak's 55 Quartet feat. Primož Grašič (2000)

Jazz - Kgbl bandi, mentor Igor Matković (2000)

The Balkan Experience (2000)

Manca Berlec (2000)

Severa Gjurin z zasedbo (2000)

Dead Neck / Spunk on Toast (2100)

Šourock '19 (2100)

9. čet

Škisova tržnica 2019 (1145)

V nove zmage! 50 let Radia Študent (1900)

Oranžni abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Nil Venditti-dirigentka, Urban Stanič-klavir (1930)

Harmonia Concertans: J.S.Bach: Kantata o kavi (2000)

Excite! (2000)

New Disorder / Khali (2000)

Željko Joksimović (2000)

Novomeški sakralni abonma: Zbori in orkester Zavoda sv. Stanislava (2000)

Saša Nestorovič Quartet (2030)

Jazz v Narodnem domu: Nature Work (2030)

Veliki koncert ob dnevu Evrope 2019 (2100)

C4 (2130)

V nove zmage! 50 let RŠ: Special Request (2355)

10. pet

Mednarodni študentski muzikološki kolokvij (1600)

Od:vod w/ Desyn (1600)

16. promenadni koncert orkestrov glasbenih šol (1700)

Pomladna simfonija: Zaključni recital violinistke Eve Vrečko z gosti (1900)

Simone Zanchini (1900)

Oranžni abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Nil Venditti-dirigentka, Urban Stanič-klavir (1930)

Kako diši svoboda, kakšne barve je mir? (2000)

Valter brani alter (2000)

13. SERŠ Rock (2000)

Still Corners / Jakob Kobal (2000)

Nina Pušlar (2000)

Prismojeni profesorji bluesa & Vasko Atanasovski (2000)

Punk Rock Koridor: Atheistrap / Antitodor / Saša 21 / Abergaz / No More Idols (2000)

Glasbeni večeri v Bukovici: Pihalni orkester Vogrsko (2030)

Slavko Ivančić (2100)

Raggalution (2100)

Celovečerec: DJ Substitute (2100)

Hannah (2100)

Vagabunda (2100)

Drunk iN Public: In-sane / Tito`s bojs / Mental / Diareja (2100)

David in Ekipa (2100)

Stars Of Andromeda (2100)

Cherry Duo (2100)

Skyeye (2130)

Dubwise Massive! with Shimana sound system (2200)

Metropolis (2200)

Zeleno sonce 122: DJ Borka / Udo Brenner (2300)

Young Marco (2355)

11. sob

Mednarodni študentski muzikološki kolokvij (1000)

Andrej Fon: Mi murni otroška (1200)

Krom X LYC: Pajpd Up (1800)

26. letni koncert zborov in orkestra Zavoda sv. Stanislava (1800)

26. letni koncert zborov in orkestra Zavoda sv. Stanislava (1800)

Sabotaža / Extreme smoke57 / Sereš / Disordine / 3je pjančki (1900)

Georges Bizet: Carmen (1930)

Wckd Nation (2000)

Valter brani alter (2000)

Hamo & Tribute 2 Love (2000)

Brazzz band Male žabe (2030)

Piero and Friends (2100)

Die Kaiser (2100)

ZZ Quartet (2100)

Okttober (2100)

Las Cuerdas (2100)

Powerback-Rage Against The Machine Tribut Band (2130)

D KOKKs (2200)

L·S·T - TRAPincl (2200)

Alternativna godba: Punčke / Jinho Jinza (2200)

Funk Fu (2200)

NxSANE (2300)

EMŠO Blues Band (2300)

Piazza Grande (2330)

12. ned

Mozartine: nedeljske matineje s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija (1100)

Pihalni orkester Podlehnik (1100)

Studio 8: Mladi Raziskovalci II (1600)

Piazza Grande (1930)

Đorđe Balašević (1930)

Vokalni abonma SF: Zbor Slovenske filharmonije, dir. Marko Vatovec (1930)

Dörner & Grom Duo (2000)

Morbid Scum / Degress (2000)

13. pon

Dandelion (2100)

Moonlight Sky (2100)

Riff Action Family (2100)

14. tor

Lampiončki 2019 (1300)

Majske igre 2019: Šank Rock / Zmelkoow / Lumberjack / Seven Days In May / Chainbrake / Fat Butlers (1800)

MePZ Cantemus: Dobrodelni koncert (1900)

Teden mladih 2019 (1900)

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (2000)

Glasba z vrtov sv. Frančiška: Rebeka Pregelj-sopran, Tadej Podobnik-klavir (2000)

Ahmed: Seymour Wright & Pat Thomas & Joel Grip /&Antonin Gerbal / Kaja Draksler & Terrie 'Ex' Hessels (2000)

NONN / Ingrit Schűller (2100)

Sozvočja sveta: Nika Solce (2100)

Riffeater #11: The Primals / SickBreed / Lazy Frogs (2100)

Ki je after? w. Tea Vuckovic / Marko Lük / Marcel Shock / Vannya (2200)

15. sre

Studio 8: Mladi Raziskovalci II (1900)

Teo Collori in Momento Cigano (1930)

Koncertni atelje DSS: Katja Porovne Silič-kitara, Matjaž Porovne-violina, Peter Brčarevič-kontrabas (1930)

Jazz srede KGBL (2000)

Zvokotok: Black Page Orchestra (2000)

Laibach (2000)

Teden mladih 2019 (2100)

Kozmične Vrane 69 edition (2100)

Igor Bezget Trio (2100)

16. čet

Majske igre 2019: Kingston / Zvita feltna / Harmonk'N'Roll / Tamburaska skupina Melos (1900)

Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor (1930)

24. Jazz Cerkno (1930)

Sakralni abonma: Zbori in orkester Zavoda sv. Stanislava, dir. Damijan Močnik (1930)

Vesperae Musicae: Fantazije pod Celjskim stropom (1930)

Kromatika 8: Simfonični orkester RTV Slovenija, Gordan Nikolić-violina (1930)

Orkestrski cikel ND Maribor: Danski komorni orkester, dir. Adam Fischer (1930)

Cikel Carpe Artem: Božena Angelova-violina, Levente Gidró-viola, Gorazd Strlič-violončelo, Žiga Trilar-kontrabas, Mateja Kremljak-flavta, Aljaž Beguš-klarinet, Borut Pahič-rog, Vuk Popović-fagot (1930)

Alenka Godec (2000)

Iztok Mlakar - RAZPRODANO!!! (2000)

Morcheeba (2000)

Repetitor / Čao Portorož (2030)

Supershow #7 (2100)

KoD: Grizl (2100)

Wiyaala (2100)

Senidah / Coby Young / Sanci (2200)

17. pet

Next Level Festival (1300)

30K4 : Bjarki (1700)

Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor (1800)

Svečani koncert ob 45. letnici Orkestra Mandolina Ljubljana (1930)

24. Jazz Cerkno (1930)

Kickoff Varieté #3 (1930)

Riba (2000)

Alpski kvintet (2000)

Bluzon (2000)

Dobrodelni koncert: Rock za Jana (2000)

Dacho (2000)

Benjamin Clementine & His Parisian String Quint (2000)

Mary Rose (2030)

Zvezdana Novaković & Urška Centa: Eno balado, prosim! (2030)

Imset (2100)

Okttober (2100)

Teden mladih 2019 (2100)

Demolition Group (2100)

Mosh till you Drop V (2100)

KALU & The Gradient (2100)

MRFY (2100)

Gušti (2100)

Samuel Blues & Miha Erič (2100)

Radio Mondo & Lara Jankovič (2100)

Second chance blown (2100)

Panda (2130)

Repetitor (2130)

Neurofunk vs Crossbreed (2200)

Body Says No / Bring on The Vanguards (2200)

Mami's Magic & Etnica Live (2300)

Same Old Madness: Darkland (2300)

18. sob

Svetovni dan harmonike (1100)

Ciklus družinskih koncertov SF: Glasbena hiša (1100)

Ajda Stina Turek & Gerson Eguiguren (1800)

Collegium vocale Celje (1915)

Bird-Land (1930)

24. Jazz Cerkno (1930)

Muziq.life: otvoritev glasbene sezone (1930)

Lojze Lebič, Fauvel '86, vokalno-inštrumentalna scenska zgodba (1930)

Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor (1930)

Akademski pevski zbor France Prešeren Kranj (1930)

Flamenco A Cuerdas (2000)

Stoneflow / Gromofon (2100)

Pasmaters / Nulla Osta (2100)

Balkan Open Jam (2100)

DubDiggerz / Gonobeats crew (2100)

Full Moon Party No.15 (2100)

Gemišt / Dropthehammer / Big Bad Wolf (2100)

Teden mladih 2019 (2100)

Final Strike (2100)

The Fox and the Cat (2100)

Pliš (2100)

Link Der Wasser / Jan Paches (2100)

Rap domačica: Endgame (2100)

Zvočne krajine – spevi & arije: JUNEsHELEN & Alja Petric (2100)

Elegance & Co. & Kristina Oberžan (2100)

Vlado Kreslin (2100)

Parliament Attack (2130)

Repetitor (2130)

Rock Vizije (2200)

Disdrug / Svojat (2200)

Zablujena generacija (2200)

Pure Oldies Goldies (2300)

DJ Dragan Bulič (2300)

Versus: Shekuza/Herman K (2300)

Evolution DnB: Evolucija (2300)

SOLVD (2300)

19. ned

Veslanje za otroške sanje: Nipke & Jernej Kuntner / Slavko Ivančić (1000)

Nedelce: Nepridipav (1100)

Godba Ruše (1100)

Koncertni cikel SiBRASS 2019 (1930)

So Beast (2000)

20. pon

Cene Resnik Free Stellar Trio ft. Rob Mazurek (2000)

Glasbeni abonma KD NG: Komorni orkester Franz Liszt (2015)

Študentski Jam Session: Veronika Kumar Quartet (2030)

Impronedeljek: jam sešn (2200)

21. tor

35. Druga godba

Jazzva gre v Veganiko

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Lampiončki 2019 (1300)

Re_humanizacija VIII. (1900)

New Swing Quartet (2000)

Um in Kuna (2100)

Die Ärzte (2100)

Sozvočja sveta: Yani Pearl in Martin Martis (2100)

22. sre

35. Druga godba

Marko Petrušič (1700)

Majske igre 2019: Rock Partyzani / Help! - A Beatles Tribute / Odprava Zelenega zmaja / Ansambl Ikebana / Urban Vidmar (1900)

Studio 8: Mladi Raziskovalci II (1930)

Koncertni cikel Samospevanje (1930)

ZVO.ČI.TI so.und.ing DUO: MMaja Osojnik & Anthony Pateras (2000)

New Swing Quartet (2000)

V2V: Nibera x Dimension (2000)

Julijan Erič & gosti (2030)

Disco Doom (2100)

Jani Šepetavec kvartet (2100)

23. čet

35. Druga godba

Milko Lazar & Kristijan Krajnčan: First Cut (1930)

Amabile: Rezidenčni ansambel DPG in Vasko Atanasovski, saksofon (1930)

Modri abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Zbor Slovenske filharmonije, Grete Pedersen-dirigentka (1930)

Ajda Stina Turek & Gerson Eguiguren (2000)

Ana Čop Quartet (2030)

Imer Traja Brizani & Big band Krško (2100)

Excite! (2100)

Mascara Quartet (2100)

Domorodni četrtki: Monstrumental (2100)

24. pet

35. Druga godba

Solar Pulse Music Festival (1500)

30K4: Vinyl Market w/ Claas (1600)

The Mild in Maat Mons / N'toko (1600)

Druga godba na domačiji: Knedlbend (1830)

Ad hoc likovna in glasbena improvizacija interpretirata poezijo (1900)

Pomladni koncert Policijskega orkestra z Duom Claripiano (1900)

Modri abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Zbor Slovenske filharmonije, Grete Pedersen-dirigentka (1930)

Dixie Night & Dixieland orkester Ljubljanske korenine (2000)

Prsa (2000)

Rojišče #64: TiTiTi (2000)

Rapina (2000)

Nina Pušlar (2000)

Uroš Planinc group z gosti (2100)

Ogenj (2100)

Celovečerec: Junker (2100)

Dan D (2100)

Kornet polet 2019 (2100)

Matic Marentič & V. Dimenzija (2130)

Ambra (2130)

Radioactive Reaction with Bass Movement (2200)

30K4: Live! w/ Luis Malon / And.rea / Octex / Terranigma (2300)

Swaguljčica # 4: Cookie / Lil Ris / Toljo / White AF (2300)

Sub0: Tigerbalm x Bojler (2300)

25. sob

35. Druga godba

Solar Pulse Music Festival (1500)

Mladi Rapetek: Zaključni nastop (1800)

Dokumentarni film in akustični koncert Tabu (1900)

Goran Bregović (1900)

Koncert najboljših pevcev letošnjega tekmovanja TEMSIG (1930)

Ješča vešča (1930)

Jaz, drevo (2000)

Semipro / Up N'downs / Grafenberg Und The Alkotesters (2000)

MePZ Postojna / Goriški oktet Vrtnica (2000)

Recycleman (2000)

Ara Malikian (2000)

Žen / Ford Pier (2100)

Borghesia (2100)

Celovečerec: Philip IV. (2100)

Prizma: 45 let (2100)

Phraim (2100)

Buh (2100)

MRFY (2100)

Feel - Robbie Williams Tribute (2100)

Dan tetkine radosti: Bakto / Woo-/ Borka (2100)

Tehnoburleska: Tatovi podob (2100)

Matic Marentič & V. Dimenzija (2130)

Bass Fighters (2200)

26. ned

Tamburaški orkester PD Cirkovce (1100)

Damjan Ristić, bariton &Klemen Golner, klavir (1700)

Spomladanski koncert Papirniškega pihalnega orkestra Vevče (1800)

Neforma 71 (2000)

27. pon

Januš Aleš Luznar (1900)

InterKlepec (2000)

Jazz Ponedeljek: Bezget, Kampl, Parushev - Transfusion (2000)

Carmina Burana (2030)

Ice on Fire / Fat Butlers (2100)

Yanu (2100)

Študentski Jam Session: Jani Šepetavec Quartet Vol.1 (2130)

28. tor

Glasbena delavnica RR – Raziskava, refleksija (1200)

Gašper Livk (1900)

Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor (1930)

FriFormA\V (2000)

Merima Ključo & Jelena Milušić (2000)

Norium (2100)

Leechfeast / Iamdisease (2100)

Martin Ramoveš Band (2100)

29. sre

Marko Petrušič (1700)

Torul z gostom: Bombyx Lori (2000)

Kvartet Tetrakis: 4 (2000)

Ninnay&Godfathers (2000)

Ignor #25 (2000)

Slamič Petit Big Band (2000)

Godibodi: Fed Horses / Jernej Zoran (2030)

Noreia - izid novega albuma Viže (2030)

KGBL a la carte (2100)

Festival Burja: Čunfa / Darla Smoking (2100)

Cherry Wine feat. Jimi Rasta (2100)

Manticore / Kill / Hellgoat (2100)

30. čet

30K4 Ableton delavnica w/ Vid Vai & Nitz (1800)

Play & Win (1930)

Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor (1930)

Oranžni abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Philipp von Steinaecker- dirigent (1930)

Dihaj svet piš tehno (2000)

Tango Story (2000)

Sluhodvod #2: Delci (2000)

Ifriqiyya Électrique (2000)

Ajda Stina Turek & Gerson Eguiguren (2000)

Svetlana Makarovič z gosti (2000)

Godibodi: Edna/ Ethnotrip (2030)

Tomi Purich Trio (2030)

Excite! Julijan Erič & Friends (2100)

Festival Burja: Jakob Kobal / ŽEN (2100)

Soul, jazz in Jaz (2100)

MRFY (2100)

Vinil (2100)

31. pet

Milojka in Pavla - 1. festival drugačne (ne)kulture (1800)

Koncert nagrajencev 3. Mednarodnega pevskega tekmovanja SGSM 2019 (1900)

Tim Brooks (1930)

Fuzztival (1930)

Oranžni abonma SF: Orkester Slovenske filharmonije, Philipp von Steinaecker- dirigent (1930)

Slovenska polka in valček 2019 (2000)

Velvet Acid Christ (2000)

Ex Exotica (2000)

The Legendary Flower Punk / Crisis Benoit / F.T.D. (2000)

Tilen Lotrič & Diamanti (2000)

Vojko V (2000)

Godibodi: Adam Klemm Banda / Klemen Kotar & Dušni Pastirji (2030)

Bilbi (2030)

Branimir i Neprijatelji (2100)

LAPsus trio & Teja Pribac (2100)

Malamor (2100)

Festival Burja: Lady Jelena / Sneers / Mistakes - DJ set (2100)

King Foo z gosti (2100)

JG3O (2100)

Rolling Train (2100)

Noč slovenskih skladateljev (2100)

Gaga Show (2130)

Los Ventilos (2200)

Difrakcija (2230)

30K4 : DJ Stingray (2300)

Everything Goes (2300)

Abstract Truth (2330)