Koledar dogodkov / Events Calendar

 Junij 2021 


 

1. tor

Mapiranje spominov: premiera zvočnega sprehoda ob Savi (1900)

Gašper Letonja: Ivy (2000)

2. sre

Slovenski skladatelji mladim (1530)

Putan Club (1800)

Nova slovenska glasba: Tadej Vesenjak / Drajnarjuva vampa (2000)

Kvartet članov Muenchenskih filharmonikov (2000)

.abeceda [ansambel za novo glasbo] (2030)

3. čet

Basolovka (1800)

Koncert mladih glasbenikov (1900)

Kvartet saksofonov Aureum (1930)

1NA1: Gušti in Tomi M. (1930)

Festival Loka da Camera 2021: Beethoven (1930)

Neisha (2000)

Brane Zorman: Duh dreves | Dotik (2000)

Katja Šulc (2100)

Katja Šulc (2100)

4. pet

MENT Ljubljana

16. Festivala slovenskega jazza

Zeleno sonce 127: Udo Brenner (1800)

Mapiranje spominov: premiera zvočnega sprehoda ob Savi (1900)

Mary Anne Blanche: Aspekti (instalacija) (1900)

AD HOC - V ŽIVO fe(j)st 2021: Alenka Jovanovski – poezija, Meta Kušar – poezija; Cene Resnik – glasba; Ciril Horjak – slika (1900)

Dirty Sanchez (1900)

Tantadruj (1930)

1NA1: Gušti in Tomi M. (1930)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Jazz 'ma mlade 2021 (2000)

New Swing Quartet (2030)

5. sob

MENT Ljubljana

16. Festivala slovenskega jazza

Sobotne izobraževalne matineje (SIM) (1100)

Ljubljanski madrigalisti - Blagor družinam na ljubljanskih ulicah (1800)

Wave riders: Torulsson & Skinar (1800)

AD HOC - V ŽIVO fe(j)st 2021: Tjaša Koprivec Vuga – poezija, Cvetka Lipuš – poezija; Thierno Diallo – glasba; Mojca Fo – slika (1900)

LACHA - posrkaj kulturo!: Funk Fu (1900)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Večerna glasbena čarovnija v Murski Soboti (2030)

6. ned

MENT Ljubljana

Promenadni koncert: Brass band Slovenija (1030)

Nedeljske matineje v Slovenski filharmoniji (1100)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1700)

Ljubljanski madrigalisti in Marcos Fink (spletni koncert) (1700)

Nedeljske večernice z Mefom: Stane Bakan (streaming) (2030)

7. pon

MENT Ljubljana

Festival Loka da Camera 2021: Glasba in poezija s Sašo Pavček (1930)

Zvokotok: Quadrivium (2030)

8. tor

MENT Ljubljana

Koncert mladih glasbenikov (1900)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Martin Martian (streaming) (2000)

Marko banda z gosti (2000)

Bakalina Velika (2000)

9. sre

MENT Ljubljana

Koncert mladih glasbenikov (1400)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

SOS 5: Stare novice (1930)

Ljubljanski madrigalisti (2000)

10. čet

Vlado Kreslin

L. Bernstein: Kandid

MENT Ljubljana

Fiddle Gang Jam (1800)

Med Iskrenimi Ljudmi - V Spomin Mojmirju Sepetu (1900)

Poslušalnica: Izvir / DJ Kozmonaut (1900)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Manca Izmajlova (2000)

Katarina Juvančič & Dejan Lapanja (2000)

Viperstone (2000)

Mentorji JazzObale (2000)

11. pet

Vlado Kreslin in Iztok Cergol

MENT Ljubljana

Afriška VasFest 2021

Festival Junij v Ljubljani

L. Bernstein: Kandid

Leonart (1900)

Roots Restival: Selektor OhoRoho (1900)

Mapiranje spominov: premiera zvočnega sprehoda ob Savi (1900)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Round Trip; glasbeni dokumentarni film (2000)

Mike Hentz (2000)

Prifarski muzikanti & Nuška Drašček (2000)

Jazz 'ma mlade 2021 (2000)

Same babe (2030)

Lelee (2030)

Srž (2030)

Alter(netna) godba: Dežurni krivci (2100)

12. sob

Festival Junij v Ljubljani

Afriška VasFest 2021

Janez Dovč & Anja Štefan (pripovedovalsko-glasbena predstava (1000)

Backi iz klavirja, koncert uglasbene poezije za otroke (1800)

Hamo in Peter Dekleva (1800)

Nimaš zbire: Quid Pro Quo (1900)

LACHA - posrkaj kulturo!: Leopold I. in Drügi (1900)

Slavko Ivančić (1930)

Giacomo Puccini: Madama Butterfly (1930)

Balkan Open (2000)

13. ned

Festival Junij v Ljubljani

Afriška VasFest 2021

Promenadni koncert: Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana (1030)

Večer flamenka s PKD CoraViento (1800)

Pihalni Orkester Piran / Jazz ansambel GŠ Piran (1830)

Vlado Kreslin in Pihalni orkester Komen (1900)

Marko Hrabar (2030)

14. pon

Festival Junij v Ljubljani

Jazz Ponedeljek: Moonlight Sky (2000)

Izštekani: Tretji kanu (streaming) (2000)

15. tor

Festival Junij v Ljubljani

Festival Libertas

Eva Hren & Goran Rukavina kvintet (2000)

Cankarjevi torki: Gorišek / Lazar (2000)

Tatovi podob (2030)

16. sre

Spider Festival

Festival Junij v Ljubljani

Festival Libertas

Festival KC Pekarna

Maja Monrue & Uroš Perić - Perry (1900)

Eva Hren & Goran Rukavina kvintet (2000)

Sberla (2030)

Mahlzeit (2130)

17. čet

Spider Festival

Festival Libertas

Festival Junij v Ljubljani

Festival KC Pekarna

Festival Urbano Dejanje: Vlado Kreslin

GCC poletje ’21 (1800)

Zvezde Briljantine in Drugih Muzikalov (1900)

Selektor Dinarid (1900)

Adder Klank (2000)

Selekcija #1 x Ljubljana Pride: ŠećeЯ (2000)

Eva Boto (2000)

Yanu (2000)

Dan D / Emkej z Muzičarji (2000)

Ignor special (2200)

18. pet

Tatovi podob

Festival Libertas

Festival Junij v Ljubljani

Festival KC Pekarna

Spider Festival

Rockester 3 (1800)

Mapiranje spominov: premiera zvočnega sprehoda ob Savi (1900)

Andraž Hribar (1930)

Poletje v Šiški 2021: Tetameta (2000)

Samuel Lucas & Matic Ajdič (2000)

Večer s Svetlano Makarovič (2000)

Boštjan Pertinač Acoustic (2000)

Jazz 'ma mlade 2021 (2000)

Slavko Ivančić (2000)

Bayo / Dejzi (2000)

Rapetek 159: Skova in Skovani (2000)

Duo Bakan (2030)

Krkuča kunekšon (2030)

Zala Smolnikar & Band (2030)

Tabu (2030)

Ditka in Feri Lainšček (2100)

Tinkara Kovač z gosti (2100)

Vlado Kreslin in Mali bogovi (2100)

Insan (2200)

19. sob

Festival Libertas

Nina Pušlar / Joker Out

Spider Festival

Festival Junij v Ljubljani

Festival Urbano Dejanje: Hamo & Tribute 2 Love

Festival KC Pekarna

Daniel Popović (1030)

Sibrass (1800)

Zvočni odtis Cerkljanske (1800)

Stračetela: Maša / B L N (2000)

Dan in noč na Krki (2000)

the tree man band (2000)

Kabum duo (2100)

L' Arte dell'Arco (2100)

Pantaloons (2100)

Mef in NOB Z gosti: Kovačič, Poredoš, Siter (2100)

Malamor (2130)

Nova Schola Labacensis: Glasbeno popotovanje z Ribo Faroniko Nova Schola Labacensis: Glasbeno popotovanje z Ribo Faroniko (2300)

20. ned

Festival Junij v Ljubljani

Spider Festival

Promenadni koncert: Pihalni orkester Podlehnik (1030)

Novomeški sakralni abonma: Slovenski sekstet klarinetov (1900)

Simfonični orkester Domžale–Kamnik (2000)

Vocal BK & pr’jatli (2030)

21. pon

Praznik glasbe

Festival Junij v Ljubljani

Kuwabara (2000)

Poletna noč: Poklon Tadeju Hrušovarju (2045)

22. tor

Festival Junij v Ljubljani

Romana Krajnčan (1800)

Mia Žnidarič in Steve Klink (1930)

Jana Šušteršič & Slamič Stars (2000)

Umacoustic (2000)

Jure Ivanušič, Matjaž Latin, Karel Čapek: Lunapark Kuga (2100)

23. sre

Jazz Jam: Nastop dijakov KGBL

Katalena: Enci benci Katalenci (1700)

Nonument Group: zvočni drive-in po Severjevi garaži (1900)

Carmina Slovenica: DERT endemične pesmi (1900)

Poletje v Šiški: Popotnik (2000)

3:rma (2000)

Jana Šušteršič & Slamič Stars (2000)

Simfonični orkester Domžale - Kamnik (2000)

Zdenko Cotič Coto (2030)

Trio Arcadia (2030)

Trio New Hopes (2100)

24. čet

Carmina Slovenica: DERT endemične pesmi

Smile Nation Slovenia (1500)

Samo Jako with Elena & Inas (1700)

GCC poletje ’21 (1800)

Last Dropout / Second Attemp (1800)

Carmina Slovenica: DERT endemične pesmi (1900)

Ljubljanski madrigalisti (1900)

Uroš Perić & The Bluenote Quartet & The Pearlettes (1930)

Elvis Šahbaz (2000)

CMoKFEST 2021 (2000)

Natalija Šaver (2000)

Seine / Koikoi (2000)

Natt (2030)

Siddharta (2030)

1Na1: Gušti & Tomi M (2030)

gonko doepner organism (2100)

Katja Šulc & Andraž Mazi & Lara Dovier (2100)

Same babe & Jani Kovačič (2100)

Jazzz klub Mezzoforte: 3o Blue Train (2100)

ŽPZ Kombinat / MoPZ Slava Klavora (2100)

25. pet

Ventilator: digital 1.5

Vlado Kreslin in Mali bogovi

Festival Lent 2021

Kraljica Veselica (1200)

Tehnopolis (1900)

Mi2 (1930)

Big Foot Mama (1930)

Anthony Pateras (2000)

VAZZ (2000)

Rapetek 160: MF DOOM tribute (2000)

Anomalo (2000)

Yanu (2000)

Lean Kozlar Luigi (2030)

Psihedelavci (2030)

New Swing Quaret & Uroš Perić & The Bluenote Quartet (2100)

Dan D: Tiho (2100)

SAXGO21: Hobby Horse (2200)

26. sob

Kraljica Veselica

Peti inu obstati: Rudi Bučar / Igor Leonardi z Ano Vipotnik

Festival Lent 2021

Počeni škafi (1200)

Ignor: šesti večer (1900)

Mestna godba Kamnik (1900)

Bakalina Velika (1930)

Hamo & Tribute 2 Love (1945)

Ditka in Feri (2000)

Noreia (2000)

Festival Soboški dnevi 2021: King Foo (2000)

Klapa Capris (2030)

Dan D (2100)

Pocket Edition (2100)

Siddharta (2100)

Moonlight Sky (2100)

Festival Soboški dnevi 2021: Alo!Stari (2130)

Manouche (2130)

SAXGO21: Rastko Obradović & Bojan Z (2200)

27. ned

Kraljica Veselica

Festival Lent 2021

Sejem v Breginju: Gramofonske plošče (1230)

Slovenski oktet (1900)

Festival Soboški dnevi 2021: Hamo & Tribute 2 Love (2000)

SaxGO21: Jan Gričar in Neža Koželj (2100)

Festival Soboški dnevi 2021: Emkej (2130)

28. pon

Festival Lent 2021

Ljubljana Festival na Ljubljanici

Ljubljana Street Art Festival (1800)

Buržuazija (1900)

Čas deklištva: koncert angleških madrigalov in slovenskih ljudskih pesmi (2030)

SAXGO21: Miha Rogina in Sae Lee (2100)

29. tor

Ljubljana Festival na Ljubljanici

Festival Lent 2021

Predstavitev notne zbirke Metoda Bajta (1900)

Festival Soboški dnevi 2021: Tina Mauko - Deklica z vžigalicami (1900)

Studio 8.1 (1930)

Gašper Piano & Gal Furlan duo (2000)

Paraziti p.13 / Wasted Time (2000)

Selektor BB (2000)

Trije Muškištirje (2030)

Sozvočja sveta: Kozmic & Chanal (2100)

SAXGO21: Free Stellar Trio (2200)

30. sre

RePannonia festival

Festival Lent 2021

Ljubljana Festival na Ljubljanici

Anja Štefan in Marko Hatlak: Bobek in barčica (1800)

Blue Train Quintet (1900)

Festival Soboški dnevi 2021: »Classical With Attitude« (1900)

The Golden Dixie Boys (2000)

Jazz Jam: Vid Šketa trio (2000)

Božo Vrećo (2000)

Poletje v Šiški 2021: Tschimy (2000)

Marko Hatlak (2030)

4Syrinx (2030)

SAXGO21: Celjski godalni orkester s solisti (2100)

SAXGO21: Leon Firšt Trio (2230)