Koledar dogodkov / Events Calendar

 April 2022 


       

1. pet

Pangalaktični Grlorez (1900)

Chilli Space: Space Orchestra / Lottie / VJ cute agression (1900)

1NA1: Štras & Bojan Cvjetićanin (1900)

Metal Erection XIII (1900)

(Ne)poslušno (1900)

PVC 5: Postoj, prisluhni (1930)

FKK 4: Simfonična sinteza (1930)

Đemka #07: jam session večer (2000)

Predstavitev 10. kompilacije Kočevje (2000)

Echoes / Before Time (2000)

Clay Clemen x Awadox (2000)

Urška Centa: Sinsonte, v grlu pozabljena pesem (2000)

Omega Sun (2000)

Flirrt (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Marko Črnčec Dhamana feat. Femi Temowo (2000)

ClockWork Psycho (2030)

Blues box (2045)

Agregat x Wetrinsky (2100)

Mambo Kings / Joker Out (2100)

Odpadki civilizacije (2100)

Zeleno sonce 130: Fools' Day (2200)

Maša / BLN (2200)

Everything Goes (2200)

Everything Goes (2200)

BOB 22: finale (2200)

Knauf w/ Temudo (2200)

DJ Dule (2330)

2. sob

(Ne)poslušno (1900)

arr. Marijan Dović: Ta citira za zbor in džezovski godalni kvartet (1930)

Eva Boto (1930)

Vlado Kalember (1930)

Vincenzo Bellini: Capuleti in Montegi (1930)

LINK Ch0: Refresh! (2000)

Trance only Spring party (2000)

Gas Devito (2000)

Urška Centa: Sinsonte, v grlu pozabljena pesem (2000)

Šukar (2000)

Drone Hunter / Suzi Soprano / Manifest (2000)

Snøgg / Grob (2000)

1NA1: Štras & Bojan Cvjetićanin (2000)

Flirrt (2000)

BigBand@SiTi: Flying start (2000)

22. Orto Fest: Dan D (2000)

Lelee / Insan (2020)

Dickless Tracy / Ensanguinate (2030)

MI2 (2030)

Herzog & Dane (2100)

KUD Idijoti Tribute (2100)

Happy Ol' McWeasel (2100)

Riblja čorba (2100)

Wave Riders (2200)

3. ned

Rok Zalokar (1700)

Romano Nervoso (2000)

4. pon

Srebrni abonma: Jean Rondeau, čembalo (1930)

Jazz Jam Session with Neža Okorn (2000)

5. tor

Jurij Muri v Afriki pleše (1700)

Bobri: UM & KUNA Freestyle show (1700)

Nova Schola Labacensis: Schubertiada (1800)

Decline the Fall / Spirits of Stygia (1900)

Simfonični orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani (1930)

Jure Ivanušič: Od tišine do glasbe (1930)

Sozvočja sveta: Sukič Resnik Berger trio (2000)

Cankarjevi torki: WorldService Project / Pantaloons (2000)

6. sre

B. A. D. Trio (1900)

Otvoritev Supernove (1900)

Redkobesednost perutnic (1900)

Jože Zadravec (1930)

Lana Janjanin & B’s FUNstellation (1930)

S posvetilom Slovenskemu oktetu: Ljudska pesem (1930)

PianoLab #5: Vollmaier (2000)

FriForma: VVU (Violeta García & Javier Areal Veléz) / Primož Sukič igra Michael Pisaro-Liuja (2000)

Zvočni Prepihi Label Night (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Vazz (2000)

22. Orto Fest: Alo!Stari / Manifest (2000)

Razsrediščenja MB: Patricija Škof, Tina Sovič, Ina Puntar / Lola Mlačnik, Vasko Atanasovski (2000)

7. čet

Fedir Halatii (1900)

Gas do konca (1900)

Omega Sun / Brutart / Spaceship Earth (1900)

Timotej Kosovinc (1930)

Kromatika 7 : Simfonični Orkester RTV Slovenija (1930)

Boštjan Perovšek (2000)

Eva Boto (2000)

Gregor in Monika Avsenik (2000)

Piaf, Edith Piaf: Vesna Pernarčič (2000)

Mojca Zlobko Vajgl, harfa (2000)

Repetitor / proto tip (2000)

Pomladni Digestiv (2000)

Sahareya in Tsujigiri (2000)

Drown In Sulphu / Guyođ (2000)

8. pet

Šotor Fest

Cikel Jazz in ti: Tine Grgurevič - Bowrain

Bobri: Pasja procesija (1700)

Simfonični orkester KGBL, dir. Slaven Kulenović (1900)

Venice Baroque Orchestra s solistko Chouchane Siranossian (1900)

Pavlov (1930)

Rock za prijatelja (1930)

Dalton Trance Teleport (2000)

Adi Smolar (2000)

Hamo in Rudi Bučar (2000)

Zoran Čalić Band (2000)

Boštjan Pertinač (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: P'Jays (2000)

Ditka (2000)

Laibach: Mi smo narod (Wir sind das Volk) (2000)

22. Orto Fest: Partibrejkers (2000)

m o r v e r n / Buddhist Bubblegum (2030)

PTČ / Masaž (2100)

Emkej, Drill & Kleen (2100)

Black Moon (2100)

Domen Don Holc (2100)

Luka Basi (2100)

Iamdisease / MeduzaleM (2100)

Proto Tip / Psihedelavci (2100)

Borzak (2100)

Everything Goes! (2130)

DJ Sv. Martin (2200)

SOLVD x Yoyaku (2200)

Mi2 (2200)

ARTBAT (2200)

Back to the 90`s: Eurodance (2300)

9. sob

Šotor Fest

Bolšji sejem rabljenih gramofonskih plošč (1000)

Otvoritev Supernove (1100)

Car živali: igrano-lutkovni muzikal za otroke (1100)

SIM 4: Predstavitev in razlaga skladb Vita Žuraja in Helmuta Lachenmanna (1100)

Hamo & Tribute 2 Love (1900)

Severina / Mejaši / David Amaro (1900)

Spomladanski koncert pihalnih orkestrov (1900)

SoulGreg Artist & BigLights Band (1900)

Posebni gostje (1900)

Vincenzo Bellini: Capuleti in Montegi (1930)

Cut / Kry (2000)

Moonlight Sky (2000)

Êdna (2000)

Bad Notion (2000)

Moshead / Daimona / Dust Collector (2000)

Dickless Tracy / Kavekanem / Enštalc (2000)

Morvern / Pavlov (2000)

Demon Head / Slægt (2000)

Niet / V okovih (2000)

22. Orto Fest: Koala Voice (2000)

Petar Grašo (2000)

Êdna (2000)

Nine Black Torches: Demon Head / Slægt (2030)

DŠB Fest 2022: Mi2 / Vlado Kreslin / Joker Out (2030)

DJ Dey (2100)

Adi Smolar (2100)

Opća opasnost (2100)

Odpisani / Spy Abuse (2130)

Čaga Boys (2200)

Krom: Goro / SNIF & Raketa (2200)

Tehnopolis (2200)

Analogue/Digital (2230)

10. ned

Bolšji sejem rabljenih gramofonskih plošč (1000)

Marko Škugor (1800)

Simfonic voices: Tartini&Tarsia (1900)

Moonlight Sky (2000)

Hans Zimmer (2000)

11. pon

Soočenje na temo kulture in umetnosti (1300)

Nova frekvenca: Zlatko Kaučič / Tilen Kravos (1930)

Izštekani: Dežurni krivci (spletni dogodek) (2000)

I. Grafenauer, M. Bekavac, T. Artač, J. Krevel, K. Leben in A. Bišćević (2015)

12. tor

V troje je lepše: Srečanje treh akademskih pevskih zborov (1900)

V troje je lepše: Srečanje treh akademskih pevskih zborov (1900)

Andrej Tiršek (1930)

Servus Wien (2000)

Boštjan Pertinač (2000)

Cankarjevi torki: Drago Ivanuša Magnetik (2000)

Sozvočja sveta: Dirty Sanchez (2000)

Dejan Vunjak in Brendijeve barabe (2200)

13. sre

Mešani pevski zbor Štefana Kovača (1900)

Tradicionalni glasbeni pozdrav GCC (1900)

Kumsko veče - Super jam jazz botrov (1900)

Koncert cikla Carpe artem - Neminljivi napevi (1930)

SOS 4: Same melodije (1930)

Mladi mladim: Nika Deželak, saksofon & Klavirski Trio Rupnik (1930)

1NA1: Samuel Lucas & Omar Naber (2000)

22. Orto Fest: Prismojeni profesorji bluesa (2000)

14. čet

Drzni si ... imeti rad (1800)

Irena Tomažin (1900)

ViaEntropia (1900)

Pomladni koncertni cikel pri Didiju: Zlatko Kaučič & Tomaž Grom & Andreja Rauch Podrzavnik (1900)

Klavirski trio Artio (1930)

Primož Vidovič z zasedbo (1930)

Liquid Gasoline / O.K. Junio (2000)

Uroš Perić in Maja Keuc (2000)

Marko Gruntar & Dan Nillo (2000)

Woo-D (2000)

Glasbena Stand-up komedija (2000)

Duma / DUF (2000)

Bakalina Velika (2000)

Andrej Ofak in Borut Mori (2030)

Tatovi podob: Tehnoburleska (2100)

15. pet

Festival Scena 2022

Within Destruction / Smrt Boga in Otrok / Neuromancer / In Heaven / Nomark (1800)

Helena Blagne (1900)

Neuromancer / In Heaven / Nimaš izbire (1900)

Tomaž Pengov: Odpotovanje (1900)

Ryvertone (1900)

Komunikacija eholokacija (1900)

Mi2 (1930)

Damir Avdić (2000)

Hard Division (2000)

Glasbena Stand-up komedija (2000)

K'pow / SunnySun / Dulash Der DJ (2000)

Manifest / Juicy Pussy (2000)

Haiku Garden / Nikki Louder (2000)

Thundercat (2000)

Avtomobili (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Záli & Band (2000)

Tinkara Kovač (2000)

Komunikacija eholokacija (2030)

She`s lost control (2030)

Jure & Jan (2030)

Pavlov / PinK Panker (2030)

Messa / Snøgg / Mist (2030)

Batista Cadillac (2100)

Duo Ajdčao! (2100)

Dan D (2100)

AC/DC cover band (2100)

Dwon (2100)

TecHno Rotation (2200)

Fršlus Techno Night (2200)

Ustanova: Jana Rush (2200)

16. sob

Festival Scena 2022

A Touch of Techno

Balkan Open Jam: Albanija (1900)

Komunikacija eholokacija (1900)

Pikapolonica (1900)

Severina / Mejaši / David Amaro (1900)

22. Orto Fest: Pero Lovšin in Španski borci (1900)

Izidor Erazem Grafenauer in Žiga Šercer (2000)

Nina Rotner z Big Bandom RTV Slovenija, dir. Lojze Krajnčan (2000)

Drill z gosti (2000)

Omega Sun / Hoba (2000)

Grizl / Machband / Hard Divison (2000)

Prihodnost je v naših rokah (2000)

Smokie (2000)

Ancient / The Stone / Morost (2000)

Tamara Obrovac TransAdriatic Quartet (2000)

KLS (2000)

Vlatko Stefanovski & Goran Bojčevski (2000)

Koala Voice / Peška (2000)

Agregat / Grable / Kavekanem (2000)

Niet (2030)

Odpadki civilizacije / UBT (2100)

Recycleman / Vazz / Dacho (2100)

Queen Real Tribute (2100)

NIKOLA w/ Lennart (2100)

Actionmen / Trophy Jump (2100)

Alo!Stari (2200)

Bass Fighters (2200)

Pure Oldies Goldies (2200)

The House of Ying Yang (2230)

17. ned

A Touch of Techno

Festival Scena 2022

Nikki Louder / Gnod / Mai Mai Mai (1830)

Zmelkoow (2000)

Karkaisu / Ne gnjavi (2100)

18. pon

Elinor Ensemble (1900)

The Canyon Observer / Gnod / Mai Mai Mai (2000)

19. tor

Charles Gounod: Faust (1930)

Gordana Hleb, Ivan Anders Arnšek, Tadej Horvat – Hommage à Josip Ipavec (1930)

Ob 150-letnici ustanovitve Glasbene matice Ljubljana (1930)

Acid Mammoth / 1782 / Chains (2000)

Sozvočja sveta: Hamlet Express (2000)

Still Corners (2000)

Gard Nilssen Acoustic Unity (2000)

20. sre

Batushka / Diabolic / Vananidr / Paradise in Flames / Eshtadur (1900)

Ansambel Saša Avsenika (1900)

Fat Butlers / Ice on Fire / Buržuazija (1900)

Tomi Purich Trio (1900)

Ignor (1930)

Kristalni abonma: Nina Strnad & Gregor Ftičar (1930)

Koncertni atelje Društva slovenskih skladateljev (1930)

Charles Gounod: Faust (1930)

Rojišče #74: Rok Zalokar / Gal Furlan & Jošt Drašler (2000)

Dan D (2000)

Celloop (2000)

Paraf / Grad / Ljubljanski psi (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Masaž (2000)

Jazz v Narodnem domu: Širom (2030)

22. Orto Fest: Deathstars (2030)

21. čet

Mednarodni muzikološki simpozij

Francoska pomlad: Festival francoske kulture

Jazz na Koroškem, kdo si? David Ristič (1900)

Noč slovenskih skladateljev (1900)

22. Orto Fest: Space Unicorn On Fire (1900)

Fed Horses (1930)

Il terzo Suono (1930)

3. koncert Simfoničnega cikla: Simfonični orkester SNG Maribor (1930)

SMS 5: Solze, večje od brusnic (1930)

Moonlight Sky (2000)

Bogunov (2000)

Elastic riot (2000)

Klotljudi / balans (2000)

Kino-uho: Neznani (Tod Browning, 1927) (2130)

22. pet

JK Soul

Mednarodni muzikološki simpozij

Francoska pomlad: Festival francoske kulture

XX. Antifa fest

40. obletnica delovanja Podkrajskih fantov (1700)

Veliki koncert: Gremo volit! (1800)

Etno banda - Poseben Gušt (1900)

Gadi (1900)

Hišni Ansambel Avsenik (1900)

Božidar Wolfand Wolf (1930)

Gaetano Donizetti: Ljubezenski napoj (1930)

SMS 5: Solze, večje od brusnic (1930)

6. koncert Komornega cikla 2021/2022: Poetico Musicali (1930)

Hej, partizan! (2000)

Špil liga: 1. polfinalni večer 2021/2022 (2000)

Elinor Ensemble (2000)

Spy Abuse / Rafuda (2000)

Jana Beltran (2000)

Morost / Agan / Mist (2000)

Boštjan Narat in Izar Lunaček (2000)

22. Orto Fest: Laibach (2000)

White Stain / Osotögari (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Zlatko in Optimisti (2000)

UFF Raps! Vol. 2 - Mrigo & Ghet / Semch & Lazar (2000)

X.U.L (2000)

Perpetuum Jazzile (2000)

UM & KUNA Freestyle Show (2030)

Suricates / Sfumato (2100)

Terminal Disease / Dislocated / Life on Display (2100)

Siddharta (2100)

DJ Pizdoglavec (2100)

Prulers! (2100)

Jena / Uporabniki (2100)

Fantom (2100)

Joker Out (2100)

Dril / La Bagra / Same Žvadi (2200)

Fiesta Latina (2200)

4 Years Keep It Rollin w/ Ben Soundscape & Collette Warren (2200)

Black Reaper / Samperium / Glista (2200)

23. sob

Francoska pomlad: Festival francoske kulture

O.K. Junior / Bakan Rock Gang / The Chillers / San Di Ego / HeaveniX / Opća Opasnopst / Cowboys From Hell (1200)

Peter Prohart Trio (1700)

Ex Auro - Flamenco (1900)

Georg F. Händel: Agripina (1900)

Samo Budna (1900)

Brkovi / Lim Smrad in Žila (1900)

Tereza Kesovija (1900)

Dražen Zečič in Marko Škugor (1900)

Gaetano Donizetti: Ljubezenski napoj (1930)

Petar Grašo (2000)

Simfonični orkester Domžale-Kamnik (2000)

Peki Pele (2000)

Adi Smolar (2000)

Hommage à Piazzolla (2000)

XX. Antifa fest (2000)

Occult Hand Order / Ambra (2000)

Eruption / Chains / Terminal Disease (2000)

Vidra NI riba #2/2022: Martin Ramoveš trio / Divje jezero kvartet (2000)

Laibach (2000)

Senidah / Devito (2000)

Nika Gorič, sopran in Ensemble Dissonance (2000)

5. Robinov koncert - Siddharta / Vlado Kreslin (2000)

Joker Out / Koala Voice (2000)

Tús Nua / ŠKM banda (2000)

Danse macabre III (2000)

ŠentRock (2000)

Loudness / Grey Attack / Thola (2000)

Šank Rock (2030)

Razsrediščenja BoS: Mojca Zupančič & Gaja Perkošak / Blaž Božič & Boštjan Imenšek (2100)

Opća Opasnost / San Di Ego / HeaveniX / Cowboys From Hell / Bakan Rock Gang / The Chillers / O.K. Junior (2100)

Mrigo (2100)

Let 3 (2100)

24. ned

Vokalna skupina Gallina (1900)

The Casualties / Lion's Law / Odpisani (1900)

Zbor Slovenske filharmonije, dir. Gregor Klančič (1930)

Baest / Smrt / Sovrag (1930)

Simfonični orkester Domžale-Kamnik (2000)

Simfonični orkester Domžale-Kamnik (2000)

SundayNoise is dead: SitiS / Snøgg (2100)

25. pon

Piano & Sax Night (1900)

Human Behavior (2000)

26. tor

od:vod

International Jazz Day Preparty (1800)

Tadej Vesenjak (2000)

OD BONGO (2000)

Neforma #93 (2000)

od:vod: Evano / Akaj (2000)

Sozvočja sveta: BorZ (2000)

Cankarjevi torki: 75 Dollar Bill (2000)

Dimitrije Dimitrijević (2000)

Kasper T Toeplitz (2100)

Waste of Oxygen (2100)

Made in Yugoslavia (2100)

Dave Manali (2200)

27. sre

Supersuckers / Samuel Blues (2000)

28. čet

22. Orto Fest: Samuel Blues / 3TONE (1900)

Diskoterapija (1900)

Ansambel Igor in zlati (1900)

FFUS - Groove Spirit Space Funk (1900)

Peška (2000)

Sentido Project (2000)

Kasper T Toeplitz (2000)

Heedless Elegance (2100)

Level 23: Gewalt / Brgs & Umdhlebi (2100)

29. pet

Mednarodni dan jazza

Šalamon / Boršič / Berger / Bajc - Torch machine

Koncert na predvečer mednarodnega dneva jazza: Klara Klančnik & Mihael Hrustelj (1800)

Jinda & Clarke (1900)

Slovenski zvoki (1900)

Dioniz & Lipi (2000)

Jazz Club Ljubljanski grad: Balkan Boys (2000)

Dražen Zečič in Marko Škugor (2000)

Tabu (2000)

Damirov Django Group (2030)

Bass Fighters x Basolovka (2200)

Kletka (2200)

Pero Defformero (2200)

Mojo's Ears (2200)

Rapetek 166 (2200)

30. sob

Mednarodni dan jazza

Dražen Zečić / Marko Škugor (1900)

Klemen Klemen (2000)

Selektor Dinarid / DJ Grunf (2000)

Jinho Jinza (2100)

Joške vn (2100)

Drill z gosti (2100)

Emkej (2100)