Koledar dogodkov / Events Calendar

 Oktober 2022 


         

1. sob

Festival Izis

Oktoberfešta Juršinci 2022

Razsrediščenja BoS: Jana Tavčer, Tilen Kravos, Mia Brumen, Vid Drašler

Vesna Pisarović, Axel Dörner & Tomaž Grom

DA! 1: Ko bom velik, bom ...solist (1100)

Dwoba BMX session vol. 3: Auto, Spaceship Earth, Čunfa (1500)

Backi iz klavirja (1700)

Rožle (1900)

Tomaž Hostnik (1900)

Within Destruction (1900)

Backstreet's Back (2000)

Danijela (2000)

Samuel Blues / GUNI (2000)

TodražROCK 2022: Joker Out / Vlado Kreslin / Prelude (2030)

Joker Out / Vlado Kreslin / Prelude (2030)

HouseWerk: DJ Felipé, / DJ Merru (2100)

Heihaizi / Spy Abuse (2100)

Slon & Sadež (2100)

Defenders of Metal 2022 (2100)

AVxTrik: Jimmy Barka Experience / 5237 / Rocca (2200)

2. ned

Festival Izis

Kvartet Umetnost na svobodi (1600)

Lila Downs (1930)

Simfonic Voices: Dimitrije Savić, bas in Rebeka Dobravec, klavir (1930)

Amilcare Ponchielli: La Gioconda (1930)

Anal Vomit / Demiurgon / Hateful (2000)

NINDRI INDRI na Fronti (2100)

AVxTrik: Haloban / TAC / doppelgänger (2200)

3. pon

Festival Izis

Pozdrav študentom (1900)

Thomas Adès: Napudrana (1930)

4. tor

Festival Izis

Indigo: Reconvert (1900)

Amilcare Ponchielli: La Gioconda (1930)

Hippie Death Cult / Omega Sun (2000)

Cankarjevi torki: rouge-ah / Tortuga Alada (2000)

Carpenter Brut (2000)

Aritmija (2000)

Mambo Kings (2200)

5. sre

Festival Izis

HELP! A Beatles Tribute (1930)

Razsrediščenja MB: Mojca Zupančič, Vesna Godler, Elvis Homan, Baishali Sarkar, Stojan Kralj (2000)

Level 25: Zs (2000)

Salamander (2000)

Ratko Divjak (2000)

Paks3 / Unit731 (2030)

Indigo: II/III (2100)

Indigo: Caterina Barbieri (2200)

6. čet

Festival Izis

Koncertni cikel Pri Didiju: Duo Kalypso (1900)

Orkester Slovenske filharmonije, dir. Ivor Bolton (1930)

SMS 1: Fantastična (1930)

Amilcare Ponchielli: La Gioconda (1930)

Koncert ob 20-letnici društva Zvočni izviri (1945)

Jure Pukl in Urška Centa: Na pragu nevidnega (2000)

Koala Voice (2000)

Excite! (2000)

Black Camo / Dickless Tracy / Ensanguinate (2000)

Hladno pivo (2000)

Plečnik in A-Cappella 2022 (2030)

Indigo: Marina Herlop (2100)

Indigo: Bill Kouligas (2200)

7. pet

Med kamnom, suhim zidom in zvoki

Festival Izis

28. Koncert prijateljstva (1800)

Backstage / Multiball / Not Looking Pretty (1800)

DJ Bayro (1900)

Gorenjski kvintet (1900)

Orkester Slovenske filharmonije, dir. Ivor Bolton (1930)

SMS 1: Fantastična (1930)

Kino-uho: Kino-Pravda 100! (2000)

Jazz Club: WCKD Nation / Luciana (2000)

Lilith Cage / Senza impegno (2000)

Nina Pušlar (2000)

Smetnaki (2000)

Samantha Maya (2030)

Zmelkoow (2030)

Imset / Ekvorna (2100)

Morvern / Đoko (2100)

Methedrine / Hellvis (2100)

Indigo: aya feat. Sweatmother (2100)

Mesto žensk (2200)

Zeleno Sonce 138 (2200)

Kokoshy (2200)

Nikki Louder / Moving As A Giant (2200)

Indigo: Kode9 (2200)

DJ Kajlo Ren (2300)

K4DNB w/ Redpill (2300)

Cosmic Sex² w/ Dormiotti & Katcha (2300)

Four to the Floor (2300)

GLIA (2300)

8. sob

Festival Izis

Oktoberfešta Juršinci 2022

Mesto žensk (1900)

Black - Metallica Tribute band (1900)

Juneshelen / Alja Petric (1930)

Suma / Britof / Hoba (2000)

Smrt Razuma / Peskovnik / Iritator, / Ne Gnjavi (2000)

Siddharta / Joker Out (2000)

Blaž Švagan trio (2000)

Aleksandrovo slavje ali moč glasbe, HWV 75 (2000)

Andrea Bocelli (2000)

Peter Bence (2000)

FriFormA\V: Simon Whetham, Valentina Štrucelj & Sebastian Rotzler (2000)

Jazzbois x Kid Abstrakt / freekind. (2000)

The Bodhisattwa Trio (2000)

ZZ Quartet feat. Adam Nussbaum (2030)

Syndrome Of Unplugged Vol.1 (2030)

Jazz v Narodnem domu: Paradox Trio (2030)

Happy ol' McWeasel (2100)

Recycleman / Dacho / Vazz (2100)

Tribute to Metallica (2100)

Dancing Bear: Spooktober edition (2200)

ECO Festival (2200)

Sisa w/ MoBlack (2200)

Metropolis (2200)

9. ned

Festival Izis

Ipavčevi kulturni dnevi 2022 (1800)

Evergrey / Fractal Universe / Virtual Symmetry (1900)

Ars in Drama: Tadej Tomšič Institution (2000)

Pink Floyd History (2000)

10. pon

Festival Izis

Cellofest Ljubljana

Iztok Mlakar (1930)

Bernardo Brizani - violončelo in Maja Gombač - klavir (1930)

Kromatika 2: Simfonični Orkester RTV Slovenija, dir. Rossen Milanov (1930)

Gal Furlan Quartet (2000)

Rok Zalokar: Thelonious Monk Birthday Party (2000)

Dobrodelni koncert ob dnevu duševnega zdravja (2000)

GA 22/23: Godalni oktet Oberton (2000)

Izštekani, Jazz Ars All Stars in Prva vrsta v troglasju (2000)

11. tor

Festival Izis

RUK x KIBLA2LAB mednarodni rezidenčni program: Simon Whetham

Cellofest Ljubljana

Dobrodelni koncert: Pomagajmo Tinki čez ovire (1900)

Stefania Seculin, Graziana Borciani: Marlenedith (2000)

Cankarjevi torki: Dal:um (2000)

The Balkan Experience of Song and Ritual (2000)

Il Pomo d'Oro s solisti, dir. George Petrou (2000)

Fehtarji (2100)

Mambo Kings (2200)

12. sre

Festival Izis

RUK x KIBLA2LAB mednarodni rezidenčni program: Simon Whetham

Cellofest Ljubljana

Big Band Orkestra Slovenske vojske & Maja Keuc, dir Rudolf Gas (1900)

Carmina Burana (1930)

Srebrni abonma: Julian Steckel, violončelo & Paul Rivinius, klavir (1930)

Gugutke (1930)

Stefania Seculin, Graziana Borciani: Marlenedith (2000)

Nikki Louder / Auto (2000)

Božo Vrećo & Edin Karamazov (2000)

Efterklang / Regen (2000)

Sogodbe: Circuit des Yeux (2000)

Leopold I. (2030)

Škofic, Lampret in Bertoncelj (2030)

FLQ / The Snot (2100)

13. čet

Festival Izis

RUK x KIBLA2LAB mednarodni rezidenčni program: Simon Whetham

Cellofest Ljubljana

Rožl & Škerl (1800)

Diskoterapija (1900)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

Dal:um (1930)

Carmina Burana (1930)

Rapetek Extra: Oddateeeja / Abstral Compos (2000)

Mesto žensk (2000)

Bratovščino Sinjega Goloba (2000)

Tilen Lebar - Līmen V / Mladi Raziskovalci V. Oskar Longyka - καλός (2000)

José González / José González (2000)

Pilori (2000)

Ditka (2000)

Gojmir Lešnjak Gojc - glasbena komedija (2030)

JazzzklubMezzoforte: Pinjajazzna (2100)

Rush To Relax / 21. vek (2100)

14. pet

Festival Izis

Cellofest Ljubljana

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1800)

22. Rad bi bil Normalen festival (1900)

Hišni ansambel Avsenik (1900)

Noctiferia / Armaroth / Siderean (1900)

MEF in NOB (2000)

Mornik (2000)

Marko Črnčec G.R.O.O.V.E. Series (2000)

Jazz Club: Prismojeni profesorji bluesa (2000)

Lelee / 21 vek (2000)

Oddateee / Abstral Compost (2000)

Mesto žensk (2000)

Hospitality Slovenija Warmup (2000)

Nula / Vivere Merda / (2000)

Akumulatorji (2000)

Imset / Ekvorna (2030)

Repetitor / Dža ili bu (2100)

Get Hyped (2100)

Hip-Hop Reunion 2022 (2100)

Hamo & Tribute 2 Love (2100)

Hellcats (2100)

Zhleht session (2200)

Divje jezero / Tomaž Hostnik (2200)

KNAUF w/ Nørbak (2300)

Mami’s Magic (2300)

DJ Tuljo (2330)

15. sob

Cellofest Ljubljana

Bolšji sejem rabljenih gramofonskih plošč (1000)

Predstavitev skladatelja Nevilla Halla in njegove skladbe so flamed in the air (1100)

Mesto žensk (1900)

Jazz Rarities Lab (1900)

Viperstone (1900)

Kvartet Tamino (1930)

Policijski orkester, dir. Nejc Bečan (1930)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

Munly & The Lupercalians / Niko Novak (2000)

Plateau (2000)

Pay For Soup (2000)

22. Rad bi bil Normalen festival (2000)

Fallen Divison (2000)

Drill (2000)

Ali Massive aka Kranjski mitraljez / La Bagra / DJ Korkie (2000)

Vlado Kreslin / Orlek (2000)

Kvatropirci (2000)

Darla Smoking / Mai Mai Mai / CvetoRamšakBodiroža (2000)

KrvavcRock: Joker Out / Žan Serčič (2000)

Klemen Slakonja & Small band (2000)

Urban & 4 (2100)

Rush to Relax / 21. vek (2100)

Shockwave Techno Industrial Edition (2100)

Haloban / Nomark (2100)

Cikel Blue Planet: Fish on Mars (2100)

Tortuga / Brutart (2100)

1na1: Gušti & Tomi M. (2130)

SOLVD w/ Cristi Cons (2200)

K4 x Nikola w/ Amarcord (2200)

Belokranjska železarna vol. 26: Jegulja / Britof / Ensanguinate (2200)

Nimaš Izbire x Ustanova (2300)

Eclypse (2300)

16. ned

Cellofest Ljubljana

Bolšji sejem rabljenih gramofonskih plošč (1000)

Magnifico (1800)

Elisa (2030)

17. pon

Vid Ibic (1900)

Nova frekvenca: Ladislav Rebrek (1930)

Nekaj je v zraku (1930)

HaniBal Balboa (2000)

Clockwork Voltage (2000)

18. tor

V dvoje je...koncert združenih orkestrov ob 100. obletnici rojstva Vladimirja Lovca (1930)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

Lana Trotovšek, Ensemble Dissonance (1930)

Cankarjevi torki: Chango Spasiuk (2000)

Prepletanja (2000)

19. sre

Alpski kvintet (1930)

SOS 2: Ofelija (1930)

Jubilejnih 70 let Slovenskega okteta in Festivala Ljubljana: Sedem si rož (1930)

Oktober Jazz: Swinging all the way, Nikola Matošić & Just Friends Quartet (1945)

Šourock’22 – Finalni večer & Jet Black Diamonds (2000)

3:rma / Ujma (2000)

Gaby Moreno (2000)

20. čet

Željko Bebek (1700)

DImek in Davor Klarić (1900)

Festival uporniške pesmi (1900)

Jure Lesar (1900)

Smrt / Sakrabolt / Life on Display (1900)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

Oktober Jazz: Moonlight Sky (1945)

Samo Šalamon, Arild Andersen, Ra-Kalam Bob Moses (2000)

Andrej Šifrer (2000)

Excite! (2000)

Zouj / Zevin (2000)

Zhlehtet (2030)

Fake Quartet (2100)

.travnik (2100)

Tehnoburleska: Tatovi podob (2100)

Nervegas / Nefarious Vermin (2100)

21. pet

Weltschmerzen Showcase Ljubljana (1800)

Festival uporniške pesmi (1900)

Prifarski muzikanti (1900)

Ditka in Feri Lainšček (1900)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

SpPVC 1: ogledovanje s časom (1930)

Oktober Jazz: Jani Šepetavec #NextPLZ (1945)

Brina (2000)

Volkulje: Cikel zvočnih performansov (2000)

Lev (2000)

Pankrti (2000)

Tretji kanu (2000)

Zmelkoow (2000)

Ritem mladosti: Dubioza kolektiv (2000)

Društvo mrtvih pesnikov (DMP) (2000)

Joker out (2000)

Jazz Club: Jungle Fever feat. Maja Keuc (2000)

Voice Attack (2030)

Kiki / MYA (2030)

BigBand@SiTi: Peter Herbolzheimer, dir. Tadej Tomšič (2100)

Lumberjack / The Factory (2100)

Dan rojskatva: Publika bar klub (2100)

Kozmične Vrane (2100)

Vagabunda (2100)

Ana Pupedan (2100)

Drill (2100)

The Tarantino Experience (2100)

K4x4: Borka, Lavka, Marin & Simm. (2100)

Korai Electric / Zwook / SkokniPaLokni (2100)

Žena & Arne & Tao (2100)

Wave Riders: “Dancefloor Extravaganza” (2200)

Miss Rockin` Bones (2200)

TecHno Rotation (2200)

Sladica Classics (2200)

22. sob

Tehnoburleska: Tatovi podob

Ana Pupedan

Oktober Jazz: Fabrizio Puglisi "Guantanamo" (1100)

Festival uporniške pesmi (1900)

Anarhist (1900)

Boom Spooky Laka (1900)

Slavnostni koncert ob 170. obletnici Pihalnega orkestra Piran (1900)

Alo!stari / Klon / Kronika / Lim smrad in žila / Strayaway (1900)

Anarhitekt Hip Hop Vol.1 (1900)

Pihalni orkester Logatec z gostjo Nino Strnad (1930)

Richard Strauss: Ariadna na Naksosu (1930)

Josipa Lisac (1930)

Balkan Open Jam: Gypsy Night (2000)

Bakalina Velika (2000)

Samo Šalamon, Arild Andersen & Ra Kalam Bob Moses / DrummingCellist (2000)

Boštjan Velkavrh (2000)

Madison (2000)

Not Exactly Lost (2000)

HELP! A Beatles Tribute (2000)

Vidra NI riba #6/2022: Tadej Vesenjak (2000)

Hladno pivo (2030)

Match / Ka te trga / Jam Team (2100)

Karamela - Poklon Zlatiju Klunu (2100)

Bingl Bongl (2100)

Moj Boogie Band (2100)

Prismojeni profesorji bluesa (2100)

LOS LOA / Incognito mode (2100)

Curse of Instinct (2100)

Koala Voice (2100)

GBH / Odpisani / Clockwork Psycho (2100)

Luka Basi (2100)

DJane Skabina (2130)

Lekker: Syntha / Glorex / Pholia (2200)

Pure Oldies Goldies (2200)

Vazz (2200)

Refresh (2200)

Clara Cuvé, Les Mistakes / Lucius Light / Nomon Atur / ofnana_pesa (2300)

Easy Tiger w/ N-GYNN (2300)

23. ned

Oktober Jazz: James Brandon Lewis Trio (1500)

Polka je ukazana (1800)

Prisluhnimo sosedu (1830)

Festival uporniške pesmi (1900)

Sibrass 2022: Nova generacija (1900)

Ana Sokolović: Svatba (1930)

Level 25: NYOS / Eating Sports (2000)

Indexi in prijatelj (2000)

24. pon

Poetico Musicali (1930)

Samo Šalamon, Arild Andersen, Ra-Kalam Bob Moses (2000)

Harmonia concertans – Stara glasba na Novem trgu: Zvonovi, labirint in lestvica (2000)

Shores of Null / Impure Wilhelmina / Sign of the Devil (2100)

Festival Ignor (2200)

25. tor

Dan D (1830)

Cankarjevi torki: Samo Šalamon, Arild Andersen & Ra Kalam Bob Moses (2000)

Ana Kravanja (2000)

Festival Ignor (2200)

26. sre

Wolves in the Throne Room / Incantation / Stygian Bough (1900)

Koncertni atelje: Zoran Marković, kontrabas (1900)

Tara Korica, violončelo & Kvartet klarinetov Accentus (1930)

Cikel koncertov Blue Planet: radio.string.quartet (2000)

Festival Ignor (2000)

NOAIR (2100)

25. Festival slovenskega filma Portorož: DJ Brane Rončel (2200)

27. čet

Paglej!: Blue Note - onkraj not (1900)

Aco Bišćević & Alberto Pagani (1930)

FKK 1: Mala žalna glasba (1930)

Lea Mihevc: Od kod, dekle, si ti doma (2000)

Tori Tango (2000)

Tokac & Emanuela (2000)

Buč Kesidi / Lelee (2000)

Adi Smolar (2000)

Jazz v Narodnem domu: Samo Šalamon, Arild Andersen & Ra Kalam Bob Moses (2030)

OvO / Jegulja (2100)

25. Festival slovenskega filma Portorož: Leonart (2230)

28. pet

Kavasutrio / Eating Sports / Koromač (1800)

Shamballa (1900)

Mist / Chains / Løben (1900)

FKK 1: Mala žalna glasba (1930)

UM & KUNA Freestyle Show (2000)

T-Rex Squad (2000)

Ajdič in Hudnik (2000)

Godalkanje: Wild Strings Trio & Godalkanje Fiddle Gang (2000)

Elvis Jackson / Happy Ol’ McWeasel / Pigs Parlament (2000)

Jazz Club: John Stowell - Marko Čepak Quartet (2000)

Klizka (2000)

Ansambel Vinotoch Band / Space Unicorn on Fire (2030)

Celovečerec: NoKiltr (2100)

Alex Ranerro / D.Cent / Lawr / MOBO (2100)

Lačni Franz (2100)

Haiku Travnik / Nikki Louder (2100)

SMET (2100)

TRIIIPLE z gosti (2200)

Get EXITed Unity (2200)

Evano / Nitz / Nulla (2200)

Publithéque (2200)

Festival Ignor (2200)

Festival Ignor (2200)

25. Festival slovenskega filma Portorož: Ana Pupedan (2230)

maiaB (2300)

Everything Goes (2300)

29. sob

Ice on Fire / JRB (1900)

Adi Smolar (1900)

Orkester Slovenske vojske (1930)

Rock Partyzani (2000)

Joker out / Alo!Stari (2000)

Tiktaalik Quartet (2000)

Severina (2000)

Tomislav Bralić & Klapa Intrade (2000)

Godalkanje: Wild Strings Trio & Godalkanje Fiddle Gang (2000)

Mi2 (2000)

Iron Median (2000)

Siddharta (2000)

The Canyon Observer (2030)

Denis & Denis (2100)

Harat's House Band (2100)

Daimona / Ways of a Heretic / Mist (2100)

Đoko / Morvern (2100)

Avtomobili (2100)

Yugo Nostalgija (2100)

Alternativna godba: Acid Rooster / Monstrumental (2100)

I-K-O (2200)

Unforgiven 4 (2200)

Klubezen: Hamo & Tribute 2 Love (2200)

Matter / Ledeni / Cookie (2200)

DNBKonferenca 2022 (2200)

A/D Tiramisu w/ Steezy (2230)

25. Festival slovenskega filma Portorož: Camilla George (2230)

K4 Roza (2300)

30. ned

Severina / Grupa Vigor / DJ NEY (1800)

Kamra / Snøgg (2000)

Armaroth / Nefarious Vermin (2000)

Destroy Humanity / Relentless Youth / Hexa Mera (2100)

Sound Arson: Bug / Gisela / Bicycle Terror (2100)

Rydel / Dave Manali / Jackie (2200)

31. pon

Big Foot Mama / Siddharta

Kreativna Jazz Klinika Velenje

Techno Boiler Room (1600)

Gino & bend (1830)

Smrt / Heaven (1900)

Fehtarji (1900)

Rasta / Darko Lazić (2000)

Modrijani / Tanja Žagar / Drugo Dugme (2000)

RNB Reunion (2000)

Brkovi (2000)

Kokosy / Lumberjack / One Cupcake Away (2100)

Just A Halloween Dance (2200)

Bright Side of the 80's (2200)

Same Old Madness (2200)

Madness of the Fall IV (2200)

Za (2300)

Night Smokeout (2300)