03.07.2018

Dobimo se pred Škucem

Festival Dobimo se pred Škucem obiskovalcem predstavlja sklop raznolikih kulturi in ustvarjalnosti posvečenih sproščenih popoldnevov in večerov, ki so vsi brez vstopnine in se odvijajo na Starem trgu v Ljubljani.

Press info

Dobimo se pred Škucem 2017: Širom
Foto: Simao Bessa

Namen festivala Dobimo se pred Škucem je, da bi s kvalitetnimi kulturno-umetniškimi dogodki dopolnili in popestrili poletno dogajanje v starem mestnem jedru Ljubljane. Zato vsako leto k sodelovanju z javnim povabilom povabimo nekatere že priznane, a večinoma še neuveljavljene ustvarjalce, ki premorejo nadarjenost in perspektivo, ter si tako v okviru festivala pridobijo priložnost za predstavitev in promocijo. Pester in obsežen festivalski program bo letos obsegal več kot 45 različnih dogodkov. Festival je namenjen širši javnosti različnih starosti in okusov, torej tako otrokom kot mladini in odraslim, ki imajo različne kulturne afinitete. Program obsega koncerte, performanse, gledališke predstave, filmski projekciji, razstavi, ustvarjalne delavnice, Knjižnico pod krošnjami in Škucevo tržnico.

V letošnji program smo poleg že ustaljenih festivalskih sklopov, kot so Muzika na Starem trgu, Teater v galeriji, Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice, vključili tudi projekciji digitalno restavrirani kopiji celovečernih filmov režiserja Damjana Kozoleta Usodni telefon in Remington, večerne perfrmanse – kabareje in Knjižnico pod krošnjami.

V sklopu Muzika na starem trgu se bodo predstavili: Lorca ti in jaz: Katja Šulc, Urška Centa in Robert Jukič, Jarc Gregorin trio, Proteus, Kukushai, Drajnarjuva vampa, Café mezalcado, Jazoo, Ton Risco European Quartet, Noair in Harp Explosion.  

Festival se bo odvijal od petka, 20. julija do nedelje, 29. julija 2018, vsak dan od 17. ure naprej pred ŠKUCem, na Starem trgu 21 v Ljubljani.  V primeru dežja se bo dogajanje preselilo v prostore Galerije Škuc.

Program:

Petek, 20. julij

18.00 – Teater v galeriji: Zmajček, lutkovna predstava v izvedbi Sonje Kononenko
18.30 – Poletne ustvarjalnice:  Lutkarnica: Mali zmajček, ustvarjalno delavnico za otroke vodi Sonja Kononenko
20.00 – Modna revija in  odprtje razstave Moda in umetnost, razstava študentov NTF, Oddelka za tekstilstvo,  Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil, glasbena spremljava
20.30 – Muzika na Starem trgu in Jazz oder: Lorca ti in jaz: Katja Šulc, Urška Centa in Robert Jukič, flamenko / folk / jazz
22.00 – Odprtje razstave Šestilo, skupinska razstava, umetnice/umetniki: Ivana Bajec, Nevena Aleksovski, Zoran Pungerčar, Leon Zuodar, Miha Perne in Simon Kocjančič

Sobota, 21. julij

15.00 – Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Modra fotografija, ustvarjalno delavnico za mlade in otroke vodi Jasna Klančišar
18.00 – Teater v galeriji: Začarani čajnik, lutkovno pripovedna predstava v izvedbi Pripovednega gledališča gdč. Bazilike
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Haiku,  ustvarjalno delavnico za otroke in mlade vodi Mateja Mahnič
20.00 – Muzika na Starem trgu: Jarc Gregorin trio, blues / rock
22.00 – Filmska projekcija: Usodni telefon, celovečerni film (1987), režija: Damjan Kozole, produkcija: ŠKUC, koprodukcija: Filmoteka 16

Nedelja, 22. julij

15.00 – Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: Modra fotografija, ustvarjalno delavnico za mlade in otroke vodi Jasna Klančišar
18.00 – Teater v galeriji: Lev in miška, lutkovna predstava v izvedbi LG Tri in Lutkovne skupine Bobek
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Jaz, kurator, ustvarjalno delavnico in razstavo  za otroke vodi Nevena Aleksovski
20.00 – Muzika na Starem trgu: Proteus, slovenska avtorska glasba / jazz
22.00 –  JUNEsHELEN & Alja Petric, Zvočne krajine - Spevi & Arije 

Ponedeljek, 23. julij

18.00 – Teater v galeriji: Mehurčki, lutkovna predstava v izvedbi  LG Bičikleta
18.30 – Poletne ustvarjalnice:  Žepna hiša, arhitekturno ustvarjalno delavnico za otroke vodijo: Lara Gligić, Teja Gorjup, Neža Krošelj, Laura Klenovšek ( KD Prostor vmes)
20.00 – Muzika na Starem trgu: Muzika na Starem trgu: Kukushai, jazz / pop / avantgarda
22.00 – Teater v galeriji: Brutalci, predstava v izvedbi društva Matafir

Torek,  24. julij

18.00 - Ustvarjalno2: Čisto moj etui za telefon ali peresnica, ustvarjalno delavnico za mlade vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst iz KUD Galerije C.C.U.
18.00 – Poletne ustvarjalnice: Marko skače, glasbena predstava v izvedbi Melite Osojnik
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Ljudske pesmi,  ustvarjalno delavnico za otroke vodi Melita Osojnik
20.00 – Muzika na Starem trgu: Drajnarjuva vampa, šanson
22.00 – Cabaret Tiffany, kabaret

Sreda, 25. julij

18.00 – Teater v galeriji: Kako je Oskar postal detektiv,  predstava v izvedbi  Rozinteatra
18.00 – Poletne ustvarjalnice: GUMB - ova RE:CIKLARNICA: Plavajoče ladje, ustvarjalno delavnico za otroke vodi Društvo Gumb
20.00 – Muzika na Starem trgu v sodelovanju z Drugo violino: Café mezalcado, salsa
22.00 – Cabaret Tiffany, kabaret

Četrtek, 26. julij

18.00 – Teater v galeriji: Mavrična gosenica, lutkovna predstava v izvedbi Rade Kikelj D.
18.00 – Ustvarjalno2: GUMB - ova RE:CIKLARNICA: Zapestnice in etuiji iz odsluženih zračnic!, ustvarjalno delavnico za mlade vodi Društvo Gumb
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Morske pošasti, ustvarjalno delavnico za mlade vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst  iz KUD Galerije C.C.U.
20.00 – Muzika na Starem trgu: Jazoo, etno / jazz
22.00 – Teater v galeriji: Moški v visokem stolpcu, gledališka predstava v izvedbi Uroša Potočnika

Petek, 27. julij

18.00 – Teater v galeriji: Fuj, gosenica!, lutkovna predstava v izvedbi Lutkovnega gledališča Lalanit
18.00 – Ustvarjalno2: Preproge iz starih majic, ustvarjalno delavnico za mlade vodi Danijela Zajc
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Slikanje z volno, ustvarjalno delavnico za otroke vodi Iuna Ornik
20.00 – Muzika na Starem trgu in Jazz oder: Ton Risco european Quartet, jazz
22.00 – Filmska projekcija: Remington, celovečerni film (1988), režija: Damjan Kozole, produkcija: ŠKUC

Sobota, 28. julij

18.00 – Teater v galeriji: Kužek in muca, lutkovna predstava v izvedbi Gledališča Uš
18.00 – Poletne ustvarjalnice: Sitotisk express: Cankarjanski, ustvarjalno delavnico za mlade vodita  Meta Žvokelj in Anka Doblekar
20.00 – Muzika na Starem trgu: Noair, alternativni pop
22.00 – Teater v galeriji: Guliver na otoku velikanov, mini kabaret ekstremnih marionet

Nedelja, 29. julij

18.00 – Ustvarjalno2: Sitotisk ekspress: Cankarjanski, ustvarjalni delavnici za otroke in mlade vodita  Meta Žvokelj in Anka Doblekar
18.00 – Poletne ustvarjalnice: Marsikaj se ti zgodi, ko greš na pot, pripovedovalsko glasbeni dogodek v izvedbi Maše Budič, Nine Milavec, Rebeke Bogataj in Blaža Podobnika
18.30 – Poletne ustvarjalnice: Knedlove kuharske čarovnije, kulinarična delavnica za otroke v izvedbi Danila Ivanuše - Zavod DrMr
20.00 – Muzika na Starem trgu: Harp Explosion, garage blues
22.00 – Fem TV 4.0, burleskno-kabarejski nastop in ImproŠke: Navdih,  impro predstava v izvedbi Društva Impro