06.07.2021

Dobimo se pred Škucem

Festivalu Dobimo se pred Škucem bo potekal med 23. julijem in 1. avgustom 2021.

Press Info

Dobimo se pred Škucem 2021

Festival Dobimo se pred Škucem predstavlja sklop raznolikih, kulturi in ustvarjalnosti posvečenih, sproščenih popoldnevov in večerov, ki so brez vstopnine in se odvijajo na Starem trgu v Ljubljani. Namen festivala je s kvalitetnimi kulturno-umetniškimi dogodki dopolniti in popestriti poletno dogajanje v starem mestnem jedru Ljubljane. Zato organizatorji vsako leto z javnim povabilom nagovorijo k sodelovanju nekatere sicer že priznane, a večinoma še neuveljavljene ustvarjalce_ke, ki premorejo nadarjenost in perspektivo, v okviru festivala pa pridobijo priložnost za predstavitev in promocijo. Gre za izvajalce_ke različnih umetniških zvrsti, ki jih je resnično vredno preveriti v živo.

Festival je namenjen širši javnosti različnih starosti in okusov, tako otrokom kot mladini ter odraslim z različnimi kulturnimi željami. Program obsega koncerte, performanse, gledališke predstave, performanse, razstavi, ustvarjalne delavnice, literarni večer, Knjižnico pod krošnjami in Škucevo tržnico.

V primeru dežja ali nestabilnega vremena se dogajanje odvija v Galeriji Škuc.

Vsi dogodki so vstopnine prosti!

PROGRAM

Petek, 23. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

18.00 – Teater v Galeriji: Sosedi, lutkovna predstava v izvedbi Teatra PolPet

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Ustvarjanje dobre soseščine, delavnico za otroke vodita Polona in Petra Prosen

19.00 – Odprtje razstave: re-de-fi-ni-ci-JA., NTF, Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil ter Chilli Space, glasbeni večer

19.30 – Odprtje razstave: Gašper Kunšič: Pod rdečim soncem, razstava v okviru Bienala mladih umetnikov Mediterranea 19

20.30 – Jazz oder na Gornjem trgu: ZZ Quartet, v sodelovanju z Imago Sloveniae

Sobota, 24. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Poletne ustvarjalnice in Ustvarjalno2: Sitotisk express, delavnico za otroke in mlade vodita Meta Žvokelj in Anka Doblekar

18.00 – Knjižni virus: bralni kviz za mlade vodi Tanja Matijašević

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Knedlove kuharske čarovnije, ustvarjalno delavnico za otroke vodi Danilo Ivanuša

20.00 – Muzika na Starem trgu: Anja Mejač in Riccardo Garcia Rubi, flamenco

Nedelja, 25. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Poletne ustvarjalnice in Ustvarjalno2: Sitotisk express, delavnico za otroke in mlade vodita Meta Žvokelj in Anka Doblekar

18.00 – Teater v Galeriji: Bonton za male lumpe, lutkovna predstava v izvedbi LG Bičikleta

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Namizne lutke iz papirja, ustvarjalna delavnica v izvedbi Brigite Leban

20.00 – Muzika na Starem trgu: Kačis, repetitivno eksperimentalni etno

Ponedeljek, 26. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Ustvarjalno2: Pohištva iz kartona, delavnico recikliranja za mlade vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

18.00 – Poletne ustvarjalnice: Zeleni prstki, ustvarjalno delavnico za otroke vodi Zavetišče za zavržene rastline

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Impro gibalnica, ustvarjalno delavnico vodi Tanja Matijašević

20.00 – Muzika na Starem trgu: Volk za njenimi očmi, punk/rap/poezija

Torek, 27. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Ustvarjalno2: Pohištva iz kartona, delavnico recikliranja za mlade vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst (KUD Galerija C.C.U.)

18.00 – Teater v Galeriji: Štirje letni časi, lutkovna predstava v izvedbi LG Fru-fru

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Zvoki na kubik,  glasbeno improvizacijsko delavnico za otroke vodi Teja Bitenc

20.00 – Muzika na Starem trgu: The Balkan Experience of Song and Ritual, etno

22.00 – Kabaret: Cabaret Tiffany

Sreda, 28. 7julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: »Jaz – ti – mi«, fotografsko delavnico za otroke in mlade vodi Jasna Klančišar

18.00 – Teater v Galeriji: Sonce gre na potep, glasbeno-lutkovna predstava v izvedbi Melite Osojnik

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Vikiške ladje, ustvarjalno delavnico za otroke vodita Simon Drofelnik in Mateja Herbst

20.00 – Muzika na Starem trgu: 3:rma, jazz/pop/folk

22.00 – Teater v Galeriji: A.P.Čehov: Dogodivščina s kontrabasom, Lutkovna predstava za odrasle v izvedbi Društva lutkovnih ustvarjalcev in Gledališča Uš

Četrtek, 29. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Ustvarjalno2 in Poletne ustvarjalnice: »Jaz – ti – mi«, fotografsko delavnico za otroke in mlade vodi Jasna Klančišar

18.00 – Teater v Galeriji: Čarovniški blues – magična knjiga, gledališka predstava v izvedbi Hupa Brajdič/KUD Center 21

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Koinobori, leteče ribe, delavnico za otroke vodi Društvo Gumb

20.00 – Muzika na Starem trgu: Katja Šulc x Kalu, alternativni folk / mehiški pop

22.00 – Teater v Galeriji: #brazgotine #kemseks, predstava v izvedbi ŠKUC gledališča

Petek, 30. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

18.00 – Ustvarjalno2: Etuiji in zapestnice iz zračnic, delavnico za mlade vodi Društvo Gumb

18.00 – Teater v Galeriji: Kužek in muca, gledališka predstava v izvedbi Gledališča UŠ

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Igrajmo se naprej, delavnico za otroke vodi Primož Seliškar

20.30 – Muzika na Starem trgu in Jazz oder: Vakkordeoline (A, CZ), jazz, v sodelovanju z Imago Sloveniae

22.00 – Improške: Poletje je za vse, predstava impro gledališča v izvedbi kolektiva Improške, Društvo IMPRO

Sobota, 31. julij 2021, ŠKUC - Ljubljana

18.00 – Teater v Galeriji: Sneguljčica, gledališka predstava za otroke v izvedbi KUD Transformator

18.30 – Poletne ustvarjalnice: Na obisku: Nika Rupnik in Nevena Aleksovski, vodeni ogledi umetniških ateljejev za otroke in mladostnike ter ustvarjalna delavnica

19.00 – Poletne ustvarjalnice: Cirkus fantastikus, cirkuško delavnico vodi Danijela Zajc

20.00 – Literarno glasbeni večer: Pat Parker: »Prišla bom močna.«, Nina Dragičević, Nataša Velikonja in Irena Yebuah Tiran

Nedelja, 1. avgust 2021, ŠKUC - Ljubljana

17.00 – Poletne ustvarjalnice: Moje mesto, ustvarjalno delavnico vodi Barbara Kapelj

18.00 – Poletne ustvarjalnice:  Cirkus na trgu, nastopajo Camilo Acosta Mendoza, Katjuša Kovačič, Nikola Orešković

19.00 – Teater v Galeriji: Ljubljančanke na trgu, Poklon pomembnim ženskam slovenske zgodovine, Barbara Kapelj

20.00 – Teater v Galeriji:  Kar smo (bili), gledališka predstava v izvedbi Kud Ljud

22.00 – Teater v Galeriji: Tarok, ambulantna veseloigra, avtorski projekt Barbare Bulatović