Koledar dogodkov / Events Calendar

 Maj 2022 


           

1. ned

Repetitor (2000)

Joker Out / Rock Heart / DJ Riki (2100)

2. pon

Ludovic Gerst - ​Frise Lumière​

Gewalt (2000)

Trialogos / Warlord Chipmonk (2100)

3. tor

Majske igre

Sozvočja sveta: Maria in Teo (2000)

Marko Črnčec Trio (2000)

Cankarjevi torki: Myra Melford`s Fire and Water Quintet featuring Mary Halvorson, Ingrid Laubrock, Tomeka Reid and Susie Ibarra (2000)

IGORRR / Otto Von Schirach / Drumcorps (2000)

4. sre

Georg F. Händel: Agripina (1900)

Vali, Dertum, Vlado Kreslin in Damir Imamović (2000)

PianoLab #9: Taša (2000)

Zlati abonma: Mladinski orkester Gustava Mahlerja (2000)

Trever Keith / Austin Lucas (2100)

MRFY (2100)

Trever Keith / Austin Lucas (2100)

5. čet

Škisova tržnica 2022

Algopolis (1600)

Podalpski sevdah (1800)

Melechesh / Irdorath / Plaguepreacher / Ways of a Heretic (1830)

Naglfar / Irdorath / Plaguepreacher / Grob (1830)

Mihael Hrustelj (1900)

Georg F. Händel: Agripina (1900)

Marko Batista: Stekleno nebo (1900)

Auto (1900)

Studio 8.1: Jan Kopač (1930)

FKK 5: Florestan in Evzebij (1930)

Srebrni abonma: Jean Rondeau, čembaloDan Zhu, violina & Michel Dalberto, klavir (1930)

Kino Pravda 100! (2000)

Peška (2000)

kje so roke / pistol mustang? (2000)

DJ Penzija (2000)

Rok Zalokar (2000)

Repetitor (2000)

Dave Weckl / Tom Kennedy project (2000)

Norman Beaker (2000)

Montagne (2000)

Moder/Matošič/Bertoncelj trio: Soul Treasure (2030)

6. pet

Algopolis (1700)

Vazz (1700)

Zaria (1900)

The Matt Project (1900)

Deli, ne daji obljub (1900)

FKK 5: Florestan in Evzebij (1930)

Nikki Louder / Sveta pseta (2000)

Kokosy / Pitaj klince (2000)

Fujita Pinnacle (2000)

5 Seconds of Summer (2000)

5 Seconds of Summer (2000)

1na1: Predin & Mef (2000)

Jimmy Barka Experience (2000)

DPM (2000)

Dickless Tracy / Morost (2030)

Break The Silence #17 (2100)

Svojat / Psihedelavci (2100)

Corti Collective (2100)

Mosh till you drop VI: Critical Mass / Ensanguinate / Black Reaper (2100)

Kanalizacija (2100)

MRFY (2100)

Mosh Till Your drop VI (2100)

Pizda materna / Natt / Human Host Body / Absurd (2100)

Pretty Explosions / Zoran Čalić band (2130)

Zeleno Sonce 133 – Ponovno srečanje: Djzi / Funkenstein / Udo Brenner (2200)

Just us w/ Roiss & DaNe (2200)

sladica live (2200)

VISION x Border One (2300)

7. sob

16. mednarodno srečanje harmonikarjev Pannoniaccordion

DA! 5: … o čebeli Marceli (1100)

Mont Blanc (1700)

Woodrock Mašun (1800)

Svojat / Salva Soto (1900)

Žive ulice: Mi2 (1900)

Odpisani / Agregat / Opran Možgan / Smedja in Smetke / Gründ (1900)

Gazelle & the Bear / Luma (2000)

SoulGreg Artist & BigLights Band (2000)

шаламун (šalamun) / Uporabniki (2000)

Dražen Zečić / Marko Škugor (2000)

Walkyria: Rammstein Tribute (2000)

Pihalni orkester Krka (2000)

Koncert na srečo (2030)

Big Addiction (2100)

Overmura Breka Fest (2100)

Dacho b2b Marc Mare / Glorex (2200)

Wave Riders! (2200)

Masharik (2200)

8. ned

16. mednarodno srečanje harmonikarjev Pannoniaccordion

Borut Bučar kvintet (2000)

9. pon

16. mednarodno srečanje harmonikarjev Pannoniaccordion

Level 24: Senyawa/ Lip Rouge (2000)

Boy Harsher / Hide (2000)

Reaper /Snøgg (2100)

Reaper (2100)

10. tor

16. mednarodno srečanje harmonikarjev Pannoniaccordion

Sozvočja sveta: Kanalizacija (2000)

Cankarjevi trorki: Elisabeth Harnik Earscratcher (2000)

Glasba z vrtov svetega Frančiška: Mittelvox Ensemble, dir. Mateja Černic (2000)

Vlado Kreslin & Momento Cigano (2000)

Dan D (2100)

11. sre

Majske igre

Volk Block Party (1700)

Jam Session (1900)

Tijan Grašič Quartet (1900)

Sabrina Hebiri & Recover (1930)

Jubilejnih 70 let Slovenskega okteta in Festivala Ljubljana: Ave Maria (1930)

Glasba za prihodnost (2000)

San Di EGO (2000)

Žigan Krajnčan: Fusion Reactor (2000)

OneRepublic (2000)

12. čet

Drone Society / Ember / Pavlov (1900)

Masharik (1900)

Dobrodelni koncert: Rumena podmornica: Help! A Beatles Tribute, Prismojeni profesorji bluesa, Nubira, Ana Kalan, Ekvorna Band, Hard Division, Pižoni, Suha Južina, Teodore in ViaEntropia (1900)

Janez Dovč: Tesla (1900)

Promocija knjige Železne stopinje (1900)

Kontradikshn / USIL (1900)

Jam Session (2000)

X.U.L (2000)

Grajske harmonije: Godalni kvartet Vermilion (2000)

Neisha (2000)

Vazz (2000)

Vlado Kreslin & Momento Cigano (2000)

Patricija Škof: Birds of Unknown (2030)

Tabu (2100)

MeduzaleM (2100)

13. pet

Divje jezero

Taake / Kampfar / Helleruin (1900)

Ansambel Zupan (1900)

Koncert ob Dnevu Slovenske vojske (1900)

Melanholiki (1900)

PVC 6: Odmev ikone (1930)

Giuseppe Verdi: Rigoletto (1930)

Đemka #08: jam session večer (2000)

All Around The House (2000)

Marostarska noč (2000)

Hamo & Tribute 2 Love (2000)

Jazz in ti: Marko Črnčec (2000)

Žan Serčič (2000)

MRFY (2000)

Špil liga: 2. polfinalni večer 2021/2022 (2000)

Vlado Kreslin & Momento Cigano (2000)

Skova in Skovani (2000)

TT Jazz Institution in Nuška Drašček (2030)

Killerface (2100)

Emkej (2100)

#Akcija: Cause4Concern (2100)

Crvena jabuka (2100)

re|tual - trainstation (2200)

Preparty DNBKAMP (2200)

Mayell (2200)

Riot Again! (2200)

Indust Bag (2200)

Unsyn (2300)

14. sob

Huda mravljica (1100)

Balkan Open Jam (1900)

Tribute to Legends: The Doors 2.0 (1900)

Vlado Kreslin & Teo Collori in Momento Cigano (1930)

France Marolt, poklon (1930)

Slovinjen / Osotögari / Lollipop / Strayaway (2000)

Marostarska noč (2000)

NO KLAN Recordings (2000)

Lintver / Dickless Tracy / Challenger (2000)

Uno Drive (2000)

Odpisani / Radistorm / Brez vprašanj (2000)

Zoran Predin & Šukar (2000)

Kontra Kvartet (2000)

Dust collector / Britof (2000)

Batista Cadillac (2000)

Shadow Universe / Meduzalem (2000)

SoulGreg Artist & BigLights Band (2000)

Hak Attak / Grable / Spy Abuse (2030)

Lika Kolorado / LoM (2100)

Rok'n'Band (2100)

Zmelkoow / Lilith Cage (2100)

Imera & gosti (2100)

Sisa w/ Minco (2200)

Game Over (2200)

Edo Maajka (2200)

Dub Corner: OhoRoho & Dr.Bancho (2200)

15. ned

Giuseppe Verdi: Rigoletto (1700)

Ansambel Pogum (1800)

France Marolt, poklon (1800)

7. koncert Orkestrskega cikla 2021/2022: Beograjski filharmonični orkester (1930)

Zlati abonma: Ivo Pogorelić, klavir (2000)

Tadej Tomšič Institution (2000)

Zvočno uglaševanje telesa (2015)

16. pon

Le GGRIL - The Show (1900)

Študentski Jam Session (1900)

Nova frekvenca: Borut Bučar (1930)

9. Slowindova pomlad (2000)

Harmonia concertans – Stara glasba na Novem trgu: He Puelle Regie (2000)

Ansambel Il Pomo d'Oro (2015)

Izštekani: Robert Petan (spletni dogodek) (2030)

17. tor

PočenBobnič: Babooni / Buržuazija / Echoes (1900)

Grove Street / Reach AD / Sakrabolt (1900)

Zadnji koncert 31. sezone iz cikla GM oder (1930)

Sozvočja sveta: Vito Marenče Duo (2000)

Glasba z vrtov sv. Frančiška: Večer Šantlovih komornih del (2000)

One Burning Match (2000)

18. sre

Majske igre

Ana Kalan Band (1900)

Sakralni abonma: Mešani pevski zbor Psallite, dir. Matjaž Šček (1930)

David Gazarov & Primož Grašič trio (1930)

Kreslin & Momento Cigano (2000)

Gregory Porter (2000)

19. čet

Open Veins / Hak Attak / Gründ

Kadilnica of Death

Niplodok

Večer tradicionalnega grškega petja in plesa (1700)

Punk the Capital: pogovorno-filmski večer (1900)

Kreslin & Momento Cigano (1930)

Giuseppe Verdi: Rigoletto (1930)

Kromatika 8: Simfonični Orkester RTV Slovenija (1930)

Kiki (2000)

Brane Zorman: Duh dreves (2000)

Janez Dovč: Tesla (2000)

Yīn Yīn (2000)

“Re:Union” Trio (2030)

Pantaloons (2100)

20. pet

Kadilnica of Death

Vičstock 2022 (1800)

Brina (1800)

Rohan Dasgupta& Pandit Sanju Sahai (1900)

Fehtarji (1900)

Panda (1900)

Miki Vlahovič (1900)

Rade Šerbedžija & Zapadni kolodvor (1930)

Vipera / Smedja in Smetke / Duplo Truplo / Sranje (2000)

Celovečerec x Broken Bones: NoKiltr (2000)

Nina Pušlar (2000)

Mi2 (2000)

33K4 ROZA (2000)

Žuta osa (2000)

Larkin Poe (2000)

Big Foot Mama (2000)

Vibecheck Vol2. (2000)

Dickless Tracy / Morost (2015)

SiTi za dobro musko: Mef in Narodnoosvobodilni bend z gosti (2030)

DJ PERO - In Memoriam (2030)

Joker Out (2100)

June of 44 (2100)

Elvis Jackson (2100)

Indust Bag / No Rules (2130)

SBO / Strategia Tensie (2200)

TecHno Rotation (2200)

Edo Maajka (2200)

Štrom: Respawn (2300)

21. sob

Pranoiz / Prismojeni profesorji bluesa

SIM 5: Predstavitev in razlaga skladb Trans Janeza Matičiča in Amériques Edgarda Varèsa (1100)

Hauptman (1800)

Simon Urbas in Marko Petrič (1900)

»Oro se vije kraj manastira« (1900)

Elvis Jackson / Koala Voice / Smoking Cactus / Univited (1900)

Siddharta (1900)

Ape Shifter / Jegulja / Hoba (1930)

Giuseppe Verdi: Rigoletto (1930)

Crazy Punk Night (2000)

Samuel Blues (2000)

Tribute to Legends / No More Faith (2000)

Nina Badrić (2000)

Pantaloons / .čunfa (2000)

Big Band RTV Slovenija in Thana Alexa (2000)

Kokoshy (2030)

Vlado Kreslin & Momento Cigano (2030)

Hladno pivo (2100)

Joker Out / LPS (2100)

Luka Prinčič: trans.fail/xenotopic.network (2200)

Jeff Mills (2200)

Umek / Joyhauser & Nusha (2200)

22. ned

Bolšji sejem gramofonskih plošč (1000)

Hamo & Tribute 2 Love (2025)

23. pon

Zvokotok v CD: Ekologija svetlobe (2000)

Cene Resnik Trio (2000)

Chew (2100)

24. tor

Majske igre

38. mednarodni festival Druga godba

Ritem srca 2022 (1930)

Zajtrk (1930)

Ch0 x Indirekt: Klinika Denisa Kataneca / Before Time (2000)

Sozvočja sveta: Mousak Makam (2000)

Glasba z vrtov sv. Frančiška: Les chemine de l'amour... (2000)

Studio za sodobno glasbo (2000)

25. sre

38. mednarodni festival Druga godba

Mladi Rapetek / Rapetek 167: Dan mladosti (1800)

11. Mednarodne konference Dan Afrike (1930)

Blaž Mencinger z zasedbo (1930)

SOS 5: Out of Paris (1930)

7. koncert Orkestrskega cikla 2021/2022: Nejc Kamplet, klavir (1930)

Jungle Groove (2000)

Marka San (2000)

Alo!Stari / ManiacS i/ No Offence (2000)

2Cellos (2000)

SLIFT / Šajzerbiterlemon (2000)

Pero Lovšin (2000)

PianoLab #12: Aleš Ogrin (2030)

Red Roll / Soulcase (2100)

Tatovi podob: Tehnoburleska (2100)

26. čet

38. mednarodni festival Druga godba

Prostranost domišljije (1800)

Staš Vrenko: ,ločene vrednosti (1900)

Pomladni cikel pri Didiju: Big band Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, dir. Matej Hotko (1900)

Orgelski koncert študentov Oddelka za sakralno glasbo (1930)

Pussy Riot (2000)

2Cellos (2000)

Kamizdat rentgen #26: Luka Prinčič + The Feminalz, Kezz (2000)

Prostranost domišljije (2030)

Moonlight Sky (2030)

Tina Marinšek z bandom (2100)

27. pet

NeKužim Fest #1

od:vod

38. mednarodni festival Druga godba

Sickbreed / Ice on Fire w/ No Offence! (1800)

Nevena Jeremić & Dulash der DJ (1900)

Koncert ljudske glasbe (1900)

Borzak (1930)

Kumsko veče - Super jam jazz botrov (2000)

Samuel Lucas (2000)

Mi2 (2000)

Operna noč (2000)

Omega Sun / ParanoisE (2030)

Širom (2030)

Better / Kokosy (2030)

Lelee / Ana Pupedan (2100)

Official LJUBAW party (2100)

Odpisani / BKD / Bütli (2100)

Suzi Soprano / Dislocated Brain (2100)

In Tomo WE TRUST 2022 (2100)

Jet Black Diamond (2100)

Bepop / Game Over / Sebastian (2100)

Psihomodo Pop (2100)

Armaroth / Ensanguinate (2100)

Mami’s Magic (2200)

Dead Town Dogs (2200)

Easy Tiger w/ Adam Collins (2200)

Tensal (2300)

28. sob

Aurora - glasbeno doživetje s Carmen manet (1700)

Noreia (1700)

Official LJUBAW party (1800)

Mariborska praln'ca 5 (1800)

Britof / Dickless Tracy / Space Unicorn On Fire / Sovrag (1800)

Two Yellow Hearts (1900)

Koala Voice (1900)

Aurora - glasbeno doživetje s Carmen manet (1900)

Pihalni orkester SVEA Zagorje (1930)

If Floyd - Tribute To Pink Floyd (2000)

Andreas Røysum & Jošt Drašler & Vid Drašler (2000)

Teo y La Mar (2000)

Velej: Trap Hop Night (2000)

Haloban / The Black Proteus (2000)

»Koncert generacij« (2000)

Rock opera (2000)

Siddharta (2000)

Abonma Glasbe sveta: Orquesta Akokán (2000)

Fish on Mars (2000)

NeKužim Fest #1 (2100)

Divlje jagode (2100)

Recycleman / Vazz / Dacho (2100)

Alo stari / Odprava zelenega zmaja (2100)

Mi2 / Joker Out / Vlado Kreslin in Mali bogovi (2100)

Ice on Fire / Fat butler / Uninvited (2100)

Aurora - glasbeno doživetje s Carmen manet (2200)

Andrea in Marvin (2200)

Nikola w/ Tjade (2200)

29. ned

38. mednarodni festival Druga godba

Kungoška pleh muzika (1030)

Glasbeno - pogovorni dogodek "Pomladne iskrice na krilih zimzelenih melodij 2022" (1600)

Non-A #1 Live Recording Session: Andreas Røysum, Jošt Drašler, Vid Drašler (1900)

Aurora - glasbeno doživetje s Carmen manet (1900)

Mike Stern / Bill Evans Band (2000)

Rock opera (2000)

Aurora - glasbeno doživetje s Carmen manet (2100)

30. pon

38. mednarodni festival Druga godba

spevSLAM 2022 (1930)

31. tor

Jure Ivanušič: Od tišine do glasbe (1930)

Um & Kuna HipHop Freestyle Show (2000)

Mozart in odsev današnjega časa (2000)

Sozvočja sveta: Zajtrk (2000)

Glasba z vrtov sv. Frančiška: Lars Fortunat - harmonika, Klemen Šubic - klavir (2000)

Lea Mihevc: Od kod, dekle, si ti doma (2000)