14.03.2023

Ment x Sonica

V okviru showcase festivala Ment Ljubljana bosta v petek, 31. marca potekali tudi dve delavnici, ki jih pripravlja Sonica / Muzej tranzitornih umetnosti - MoTA.

Press Info

MENT x SONICA Workshop: Kako z glasbo izstopati iz množice

Petek, 31. marec ob 13. uri, MoTA Lab - Ljubljana (Celovška 42b)
Delavnica s predavanjem skladateljice, producentke in pedagoginje Katarine Gryvul


Ukrajinska skladateljica, producentka, pedagoginja in ustanoviteljica glasbene šole Gryvul School, ki v Gradcu študira računalniško glasbo ter zvočno umetnost in je aktivna predvsem v svetu klasike, bo na delavnici s predavanjem predstavila svoj pristop k glasbenemu ustvarjanju in principe glasbene produkcije. Orisala bo različne faze glasbenega ustvarjanja in izpostavila tiste najpomembnejše. Na podlagi vključenih primerov bo predstavila različne tehnike in efekte, s katerimi lahko dosežemo nenavadne zvočne barve in zvene. Uporabljeni bodo samo vtičniki (plugins) platforme Ableton Live, tako da bo lahko vsak udeleženec delavnice ponovil predstavljene primere. Predavanje je namenjeno tako že izkušenim glasbenim ustvarjalcem kot tudi začetnikom, priporočeno pa je poznavanje platforme za glasbeno produkcijo Ableton Live, saj bodo vsi vključeni primeri predstavljeni v tem programu.

»Na predavanju želim predstaviti različne faze glasbenega ustvarjanja in poudariti, katere so po mojem mnenju najpomembnejše. Z vami želim deliti svoj pogled na glasbeno industrijo in na to, kako izstopati iz množice. Pokazala vam bom različne, vsem jasne in dostopne načine za dosego tega cilja.«
Katarina Gryvul

Delavnica je brezplačna. Odprta za 20 ljudi, priporočeno predznanje orodja Ableton Live.

Prijave pošljite na sonica@motamuseum.com s pripisom: Delavnica Katarine Gryvul

Koprodukcija MoTA - Muzej transitornih umetnosti, SONICA, SHAPE+ in MENT Ljubljana.

Petek, 31. marec ob 15. uri, MoTA Lab - Ljubljana (Celovška 42b)
Delavnica za animirano grafično partituro, elektroniko, akustične instrumente in glasove s skladateljem in izdelovalcem inštrumentov Wojciechom Rusino

Poljski avdiovizualni umetnik in oblikovalec inštrumentov je lani izdal kritiško odlično sprejeti album Syphon, primer spekulativne srednjeveške in renesančne glasbe, na katerem je uporabil svoje enkratne instrumente, ki jih je oblikoval sam in ustvaril s pomočjo 3D tiskalnikov. Na delavnici se boste posvetili interpretaciji animirane grafične partiture, ki predstavlja zapis glasbe s pomočjo grafičnih simbolov. Skladatelji uporabljajo grafične partiture, ker jim omogočajo izražanje glasbenih idej, ki jih ni mogoče zapisati s tradicionalno notacijo. Za udeležence je priporočeno, da imajo vsaj nekaj izkušenj z igranjem akustičnega instrumenta, ki naj ga tudi prinesejo s seboj na delavnico. Partitura bo vsebovala tako instrumentalne dele kot tudi dele za glas oziroma petje, žvižganje in druge razširjene glasovne tehnike. Udeleženci bodo imeli na voljo 10 okarin, natisnjenih s 3D tiskalniki. Delavnica bo trajala približno 90 minut.

Delavnica je brezplačna. Omejena je za 12 ljudi. Iščejo se vokalisti in instrumentalisti z akustičnimi glasbili (godala, pihala, trobila) z izkušnjami v klasični in sodobno klasični glasbi, stari glasbi, eksperimentalni glasbi in improvizaciji.

Prijave pošljite na sonica@motamuseum.com s pripisom: Delavnica Wojciecha Rusina

Koprodukcija MoTA - Muzej transitornih umetnosti, SONICA, SHAPE+ in MENT Ljubljana.

MENT x SONICA Workshop: Animirane grafične partiture in 3D tiskani inštrumenti