15.06.2024

Program Praznika glasbe 2024 po Sloveniji

V petek, 21. junija 2024, bo od 10. do 22. ure zazvenela glasba širom Slovenije. Iniciativi Fête de la Musique se tokrat pridružuje 25 mest.

SIGIC

Program Praznika glasbe 2024 po Sloveniji

ZEMLJEVID

???? Ljubljana

OBALA:

???? Ankaran 20. junij

19.30 @ Vila Andor: Mladinska vokalna skupine Anakrousis

???? Izola
11.30 @ na obali: Marjetka Popovski & skupina
19.30 @ Pri Špini: ŽePZ Mirta Izola

???? Koper @ Gortanov trg
15.30 - 16:00 Eva Kokalj
16.00 - 16:45 Casper Musiclove
17.00 - 17:45 Vita Kobal in Ivo Švigelj
18.00 - 19.00 UM
20.00 @ Vanganelska cesta 14: Bakan Rock Gang

???? Lucija @ Tamkotzmeraj
Nage babe, Manifest akustik, ZircuS akustik

???? Piran @ Škverljada
18.00 - 18.50  Eliška Škaler
19.00 - 19.45  Cona40
20.00 - 21.15  Masharik
21.30 - 22.15  One Cupcake Away
22.30 - 24.00  DJ JAKKA IN DJ STRASS

Urban Zotel

???? Portorož
10.00 @ Razstavišče Monfort: Združenje Muzofil & Center za komunikacijo, sluh in govor Portorož & Pomorski muzej "Sergej Mašera" Piran, Muzične ustvarjalnice

???? Smokvica
19.00 Muzofilski praznik glasbe: MuzeFüze, TradInEtno Orkestar, Jam

???? Črnomelj
@ Tržnica pri sodišču:

11.00 Atwoodovo padalo
14.00 Luka Kavšek
14.30 BRZAGE
15.15 Vokalna skupina Devojke
15.30 Vokalna skupina Viniške cure
16.30 Belokranjske siničke

@ Bar Piccolo:
17.00 Roman Zupančič & Jernej Zoran
17.40 Flamenco
18.00 Allegro

@ Upravna enota Črnomelj: 
16.00 IDE-AL
16.45 Jankotovi prijatelji
17.30 BunkerBillys

???? Dravograd
16.00 @ Oder pred dvorano Špic D: Maks Pšeničnik, Scorzonera 2.0, Juicy pussy, D’Chymnyz, Dino vav

???? Gornja Radgona
16.30 @ Dom starejših občanov Gornja Radgona: učenci ZGŠ Maestro
16.00 @ Trg svobode Gornja Radgona (pri Mladinskem centru): Ljudske pevke Apače, etno folk glasbena skupina Bosi, Pihalni orkester Gornja Radgona, Tamburaško društvo Apače, Ukulada, Dare Acoustic, glasbena skupina Mind Juice, glasbena skupina Impulz

???? Kočevje
12:00 Proslava Gimnazije in Srednje šole Kočevje
20:00 FLIRRT

???? Kranj
21.00 @ Layerjeva hiša: Leon Z. Slabe, Matic Mikola, Rok Zalokar, Miha Kraker in Nils Rošker

???? Maribor @ Vetrinjc, Bar Koda
23.00 @ Festival Lent: Kühlschrank, Maja & Stela (Koprodukcija Narodni dom Maribor - Festival Lent)

???? Medvode
19.30 @ Cerkev sv. Štefana v Sori: Harp’n’Harp Duo (Vladimir Hrovat / ustna harmonika & Lara Pelikan / harfa)

???? Nova Gorica
@ Bevkov trg / park pri spomeniku F. Bevka
16.00 – 19.00 Predstavitev učencev glasbenih šol somestja obeh Goric (mentorji: Martina Feri, Egon Boštjančič)

@ Klub Teater - terasa SNG Nova Gorica: Analogue/Digital x Praznik Glasbe
17:00 oder z DJ-i: ROLI, KWASIR, R:BADE, KOLLEKTIV 

@ Kavarna-knjigarna MAKS / Delpinova ulica, fusion jazz oder
17:00 SAMOKRES, GRUNT, jam session

@ KS Nova Gorica (FRNAZA)
18:00 Ulični nastop zasedbe LAS VEGAS, MePZ Nova Gorica (zborovodja Bogdan Brecelj), Ulični nastop zasedbe LAS VEGAS

@ KC Mostovna - Solkan
18.00 Mostovna Open Air #01: Nabla X, Tunelvizija, Neverend, The Voodoo House, 16.00 – 20.00 Dan odprtih vrat – tolkala z mentorjem Lucijanom Kodermacem

@ Amfiteater parka RAFUT
18.00 – 20.00 predstavitev Glasbenega društva Nova, Komorni orkester Nova

@ Dom upokojencev Nova Gorica
18.30 – 21.00 Medgeneracijsko druženje z glasbo: Ženski pevski zbor Rože Nova Gorica, zborovodkinja Andreja Rustja; ŽePZ Soča, zborovodja Miran Rustja

@ Ploščad pri Vrtnici
19.00 – 20.00 Revija lokalnih pevskih zborov: MePZ Ciril Silič, zborovodja Silvan Zavadlav; Vokalni ansambel Reunion, zborovodja Matej Petejan

19.30 – 20.00 - Sprehod po mestu TBA

@ Ploščad Silvana Furlana
21.00 Katalena

???? Postojna @ Titov trg
15.00 nastop učencev Vitala Jurce
15.30 Aljoša Kunilo & Tricikel
16.15 Oskar effect
16.45 Just Friends Quartet
17.30 Imperij
18.20 Ruben Škodič Quintet

???? Raka @ Grad Raka
20.00 Koncert kolednikov z Rake

???? Šempeter - Vrtojba
19.00 @ Kreativni center Vrtojba: jam session 

???? Škofja Loka
21.00 @ Pr'Pepet, Škofja Loka: Jaka Strajnar - handpan, solistični koncertni nastop

???? Šmartno v Brdih

???? Tolmin

???? Trbovlje
18.00 učenci Glasbene šole Trbovlje 
19.15 plesalke KD plesne skupine mažoret Trbovlje 
20.30 pevke vokalnih skupin Eho, Iris in Plavica 

???? Velenje
14.00 @ Klub eMCe plac: Frontize x Žigan (tech-house duet), 5 $ B2B o4, Arne
17.00 @ Cankarjeva ulica: nastop dveh mlajših bandov
19.00 @ Cankarjeva ulica: Pihalni orkester Zarja Šoštanj

???? Železniki
18.00 @ Egrov vrt, Racovnik: OŠ Železniki, Glasbena šola Škofja Loka, Šola bobnov Klemen Markelj, Christina Thaler in Janez Jocif, Urban Megušar, Aljoša Kavčič in Manca Fekonja