18.09.2024
Spletna delavnica »Kaj moram vedeti pred odhodom v tujino zaradi zaposlitve«
Brezplačna spletna delavnica pod naslovom »Kaj moram vedeti pred odhodom v tujino zaradi zaposlitve (vključno s posebnostmi kulturnega sektorja)«, ki jo 27. septembra 2024 ob 10. uri organizira Motovila v sodelovanju z EURES, se osredotoča na mobilnost v državah EU/EGP in Švice.

Na dogodku vas bodo seznanili s postopki, ki jih je s pristojnimi institucijami potrebno opraviti ob odhodu v tujino, vključno s posebnostmi kulturnega sektorja, predvsem glede postopkov napotitve ob začasnem opravljanju storitev v tujini (krajši dogodki, nastopi, razstave ipd.).
Prijava do zapolnitve mest oz. dan pred dogodkom (26. septembra) do 13. ure na povezavi TUKAJ.
Vsebina delavnice
Spletna delavnica »Kaj moram vedeti pred odhodom v tujino zaradi zaposlitve« vam bo približala postopke, ki jih je s pristojnimi institucijami potrebno opraviti ob odhodu v tujino, uporabne vire informacij, izkušnje tistih, ki so se v tujini že zaposlili, ter omogočila izmenjavo izkušenj z drugimi udeleženci. Dotaknili se bodo tudi posebnosti kulturnega sektorja, predvsem glede postopkov napotitve ob začasnem opravljanju storitev v tujini (krajši dogodki, nastopi, razstave…). Delavnica se osredotoča na mobilnost v okviru držav EU/EGP in Švice.
Delavnico bosta izvedli svetovalki EURES iz Zavoda RS za zaposlovanje. Potekala bo spletno na platformi Zoom. Za udeležbo priporočajo uporabo računalnika (z naloženo aplikacijo) in možnost slike in zvoka ter povezavo do spleta, udeležba je mogoča tudi s pametnim telefonom ali tablico. Brezplačna delavnica traja 90 minut.
Motovila dogodek organizira v sodelovanju z EURES (Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje) v sklopu izvajanja dejavnosti MIP – Informacijske točke za mobilnost. Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.
EURES (EURopean Employment Services) – Evropske službe za zaposlovanje predstavlja mrežo služb za zaposlovanje in njihovih partnerjev, ki že od leta 1994 podpira prost pretok delavcev med državami Evropske unije, Švico, Islandijo, Lihtenštajnom in Norveško. Slovenija pa se je mreži priključila z vstopom Slovenije v EU leta 2004. Svetovalce EURES v Sloveniji lahko kontaktirate pri Zavodu RS za zaposlovanje. Več o EURES, ki v letu 2024 praznuje 30 let, tudi na spletu Motovila.
Mobility Information Points – MIP oz. Informacijske točke za mobilnost so informacijska središča, katerih cilj je reševanje administrativnih izzivov, s katerimi se umetnice_ki in kulturne_i delavke_ci soočajo pri čezmejnem delu, npr. vizumi, socialna varnost, davki in carinska pravila. Motovila je članica mreže On the Move in deluje kot informacijska točka za mobilnost MIP v Sloveniji.