19.08.2016

Noči v Stari Ljubljani

28. mednarodni festival Noči v Stari Ljubljani 2016 bo potekal od četrtka, 25. 8., do sobote, 27. 8., na številnih prizoriščih v starem mestnem jedru.

Press info

Noči v Stari Ljubljani
Foto: Janez Kotar

Festival bo otvoril Jani Kovačič z Big bandom RTV Slovenija ob 20.15 na Novem trgu.


PROGRAM 25.8.2016

NOVI TRG

22.00 TOBA WORLD (INDONEZIJA)
Viky Sianipar, klaviature 
Papa Ical, bas kitara, ogung 
Aryo Wicaksono, bobni, taganing 
MartahanSitohang, hasappi, traganing
Donny Sitohang, sulim, sarune
Alsant Nababan, vokal 
Louise Sitanggang, vokal 
Indra Rockcat, kitare


DVORNI TRG    

20.30 tAman (BOSNA IN HERCEGOVINA)
Maida Džinić Poljak, vokal 
Jelena Ždrale, violina, spremljevalni vokal
Nino de Gleria, kontrabas, bas kitara 
Luka Ropret, kitara 
Marjan Stanić, tolkala, bobni 

22.30 TEO COLLORI IN MOMENTO CIGANO
Teo Collori, kitara 
Matija Krečič, violina 
Matej Kužel, klarinet 
Metod Banko, kitara 
Jan Gregorka, kontrabas 


KONGRESNI TRG     

LETNI KINO NA KONGRESNEM TRGU KINOTEKA 20 LET!
21.00 ODREŠITEV V ZADNJEM TRENUTKU / SAFETY LAST, FRED NEWMEYER, SAM TAYLOR (ZDA), 1923
Film bo v živo na klavirju spremljal Neil Brand, eden vodilnih svetovnih spremljevalcev nemih filmov.


PETKOVŠKOVO NABREŽJE    

20.30 KVARTET TRADICIONALES (KUBA, SLOVENIJA)
Leo Salazar, kitara, vokal 
Jure Čehovin, maracas, güiro, vokal
Andrej Tomazin, bongos, vokal 
Andrej Štrekelj, trobenta


MESTNI TRG – Atrij Magistrata     

20.30 SÁNDOR MESTER, kitara (MADŽARSKA)


STARI TRG       

20.30 MOONLIGHT SKY IN GORAN BOJČEVSKI (SLOVENIJA, MAKEDONIJA)
Goran Bojčevski, klarinet
Miha Petric, kitara 
Janez Moder, bas kitara 
Žiga Kožar, bobni 
Jan Sever, klaviature 


PROGRAM 26.8.2016

NOVI TRG – BREG      

ARS + PRVI NA NOČEH V STARI LJUBLJANI

17.00 STUDIO OB 17H
MEDKULTURNI DIALOG IN GLOBALNO RAZUMEVANJE
Gostje: Veronika Brecelj, Tomo Križnar, minister za kulturo Anton Peršak, dr. Lenart Škof
Vodi: Marko Golja

18.30 RADIJSKA IGRA IN POGOVOR MEDEJA MED ANTIKO IN DANES
Gostji: dr. Svetlana Slapšak, Tatjana Stanič

19.00 LITERARNI NOKTURNO
Dramska interpretacija in MARKO HATLAK, harmonika

19.30 MARKO HATLAK
Tango improvizacija

20.30 KRATKA ZGODBA
Podelitev nagrad in interpretacija nagrajene zgodbe

21.00 RADIO GA-GA
1000. oddaja v živo

22.00 ELEKTRIČNA PSIHEDELIČNA ROCK&BLUES DOLINA ODMEVA – KOSMIC ORCHESTRA
Lado Jakša, klaviature, saksofon, flavta 
dr. Drago Ocepek, kitara, violina 
Tomaž Gorjup, bas kitara, trumphone 
Jani Tutta, bobni 
Andrej Trobentar, vokal 
Benjamin Čuček, vokal 
Aleksandra Cigale, flavta 
Julija Temlin, keltska harfa 
Vlado Špindler, harmonika 
Andrej Strmacki, džembe
Matjaž Weingerl, keltska harfa, bandura, cimbale, polenofon in kamenofon, flavta, vokal 


DVORNI TRG      

20.00 TRIO NUR Z GOSTI (PALESTINA-JORDANIJA, SLOVENIJA)
Mahmud Al Khatib, darabuka, vokal
Polona Bizjak, klavir
Marko Korošec, oud, lutnja 

22.00 PEVSKI ZBOR SANKOFA Z IGORJEM LEONARDIJEM IN DAMIRJEM MAZREKOM
(GABON, ZIMBABVE, BURUNDI, GVINEJA, SLOVENIJA)
Zborovodja: Damaris Potočnik
Igor Leonardi, kitara 
Damir Mazrek, tolkala 
Tschimy Obenga, bas kitara 
Koreografija: Dalanda Diallo


PARK ZVEZDA      

20.30 GONG KARAVANA MIRU
Mojca Morya Malek – Gongmuse
ZVOČNA MATERNICA PLANETARNIH GONGOV


PETKOVŠKOVO NABREŽJE      

20.30 PANDA – 30 LET!
Urban Kolar, trobenta 
Žiga Vešligaj, saksofon 
Benjamin Cerkvenik, pozavna 
Nina Bauman, vokal 
Andrej Pompe, klaviature, vokal 
Samo Pirc, kitara 
Vlado Pirc, bas, vokal
Damjan Mulej, bobni 
Vanja Vogrinčič, tolkala 


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE      

20.00–24.00 LJUBLJANA V ŽIVAHNIH RITMIH PLESA                
Plesni večer z nastopi in animacijami.

PLESNI CENTER FENIKS               


MESTNI TRG – Atrij Magistrata      

20.00 PERFORMANCE S PROJEKCIJO VIDEOFILMA VRATA PERIČNIK

Z GLASBENO SPREMLJAVO; AKUSTIČNA DOLINA ODMEVA – KOSMIC ORCHESTRA


STARI TRG    

20.30 JADRANKA JURAS JAZZ QUINTET
Jadranka Juras, vokal 
Tomaž Gajšt, trobenta 
Milan Stanisavljević, klavir 
Robert Jukič, kontrabas 
Gašper Bertoncelj, bobni 


MESTNI MUZEJ   11  

16.30 PIÈCES CARACTÈRISTIQUES
Marina Horak, klavir
Glasba: Jurij Mihevc (1805–1882)

18.00 DIALOG KULTUR
Nadežda Tokareva, violina 
Maja Kastratović, klavir

19.30 UMETNIŠKE GLASBENE IZDAJE NA SLOVENSKEM?
Mojca Menart in Nina Prešiček

20.00 RICERCARE
Mojca Gal, violina 
Sam Chapman, teorba
Domen Marinčič, viola da gamba

21.00 PREMIERA RADIJSKEGA PORTRETA SKLADATELJA JANEZA MATIČIČA

21.40 IMPROVIZACIJA IN USPAVANKE
Janez Matičič, klavir
Nadežda Tokareva, violina 


PROGRAM 27.8.2016

NOVI TRG – BREG     

20.00–24.00 VEČER LEPE GLASBE IN OPERNIH ARIJ
KOMORNI ORKESTER LJUBLJANSKIH SOLISTOV
Maja Horvat, violina
Aleksandra Naumovski Potisk, klavir
Darja Mlakar Maležič, klavir
MLADI UPI:
Talita Sofija Komelj, sopran
Zala Hodnik, sopran
Urška Kastelic, sopran
Klemen Kelih, tenor
OPERNI ODER:
Martina Burger, sopran
Katja Konvalinka, sopran
Irena Yebuah Tiran, sopran
Jadranka Juras, mezzosopran
Matej Vovk, tenor
Diego Barrios Ross, tenor
Jure Počkaj, bariton


DVORNI TRG      

20.00 O LEPI VIDI – MULTIDISCIPLINARNI PROJEKT POTOPLJENE POEZIJE
Ples, umetniško vodstvo in koreografija: Anja Mejač
Umetniška beseda, igra: Voranc Boh
Aljoša Vrščaj, kitara
Vasja Štukelj, cajon
Glasba: Nejc Kuhar
Dramaturgija: Pia Vatovec
Režijsko svetovanje: Sara Lucu
Kostumografija: Katarina Šavs
Fotografija: Ajda Schmidt

20.30 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET

21.30 CAÑA FLAMENCA (SLOVENIJA, SLOVAŠKA)
Urška Centa, ples, palmas
Petra Onderufova, violina
Tomaž Gajšt, trobenta
Matjaž Stošić, kitara
Damir Mazrek, tolkala

23.00 KITARSKI DUO MAK GRGIČ IN IGOR BEZGET


PETKOVŠKOVO NABREŽJE     

20.30 TOBA WORLD (INDONEZIJA)
Viky Sianipar, klaviature 
Louise Sitanggang, vokal 
Alsant Nababan, vokal 
Donny Sitohang, sulim, sarune
Martahan Sitohang, hasappi, traganing
Indra Rockcat, kitare
Papa Ical, bas kitara, ogung 
Aryo Wicaksono, bobni, taganing 


PLEČNIKOVE PLESNE ARKADE      

20.00–24.00 LJUBLJANA IŠČE NAJBOLJŠE PLESALCE

Plesni večer z nastopi in animacijami.

         


STARI TRG      

19.30 OKROGLA MIZA UMANOTERA
Vpliv sporazumov o prosti trgovini na lokalna okolja,
pogovor z Andrejem Gnezdo20.30

20.30 KOMPOST3 (AVSTRIJA)
Martin Eberle, trobenta, pozavna, krilovka
Benny Omerzell, klaviature
Manu Mayr, električni bas, kontrabas
Lukas König, bobni, perkusija, sintezatorji


ŠPICA      

18.00 PRIHOD RIMSKEGA DEBLAKA NA ŠPICO IN NASTOP BOBNARSKE ZASEDBE SHERZER BRIGADE
Žiga Šercer, repinique, timba
Nina Orlič, surdos, tamborim, agogo
Marko Sikirica, surdos
Fabijan Purg, caixa
Urša Čubej, shekere, surdos
Carlos “Carlitos” Yoder, surdos