05.05.2025
Plečnik in a-capella šestič
Od 11. junija do 15. oktobra boste v ciklu Plečnik a-capella lahko prisluhnili petim (5) zborovskim koncertom na slikovitih Plačnikovih lokacijah.

V koncertnem ciklu PLEČNIK IN A-CAPPELLA se dopolnjujeta glasba in arhitektura, natančneje vokalna glasba in arhitektura mojstra Plečnika, ki je bila leta 2021 vpisana na Unescov seznam svetovne naravne in kulturne dediščine.
Z dialogom med Plečnikovo arhitekturo in vokalnimi mojstrovinami želijo organizatorji oplemenititi njihovo doživljanje glasbe in za poslušalce pripraviti pravo umetniško doživetje za oko in uho. Med Plečnikovimi lokacijami, kjer ste lahko v preteklih letih že prisluhnili koncertom so: Velika čitalnica in atrij Narodne in univerzitetne knjižnice v Ljubljani (NUK), cerkev sv. Frančiška Asiškega v Ljubljani (Šiška), cerkev sv. Mihaela v Srednji vasi na Barju, cerkev sv. Cirila in Metoda v Ljubljani (Bežigrad), Čevljarski most v Stari Ljubljani, vrt za Plečnikovo hišo na Trnovem in park pred Glasbeno matico Ljubljana ob Aleji slovenskih skladateljev, ki jo je zasnoval Plečnik leta 1932.
Tokrat bodo v ciklu nastopili:
Zbor dunajskih deklic (Wiener Chormädchen), dir. Stefan Foidl (11. 06. 2025 ob 20.00, Cerkev sv. Frančiška Asiškega)
Slovena Voices, um. vodja Zvezdana Novaković (02. 07. 2025 ob 20.30, Vrt pred Plečnikovo hišo)
4Given (20. 08. 2025 ob 20.30, Paviljon na Kongresnem trgu)
Kvartet As (24. 09. 2025 ob 20.30, Velika čitalnica NUK)
Komorni zbor Vikra Glasbene matice Trst, dir. Petra Grassi (15. 10. 2025 ob 20.30, Cerkev sv. Cirila in Metoda)